• Перейти до основного вмісту

Міністерство економіки України

Головна / Публічні закупівлі / Консультації з питань закупівель / Консультації з питань публічних закупівель
Меню

Запит від КУ "Сумський обласний фонд підтримки підприємництва" Сумської обласної ради

Тема: Інше
Тема розширена: Організація діяльності ЦЗО
Суть питання: Перехід комунальної установи у централізовану закупівельну організацію. Сумська обласна рада визнала нашу комунальну установу централізованою закупівельною організацією. У нас виникли деякі питання з організації роботи ЦЗО. Наскільки ми зрозуміли з "ЗУ про публічні закупівлі" та з постанови Кабміну №1216, нам потрібно зробити наступне: 1)Зареєструвати зміни в статуті; 2)Наказом визначити уповноважених осіб та затвердити Положення про уповноважених осіб; 3) Положення про відділ з публічних закупівель; 4) Регламент взаємовідносин Замовників з ЦЗО. Це весь перелік документів які потрібні нам для початку роботи?
Відповідь на запит 1062/2021

Шановний користувачу, повідомляємо, що Закон України “Про публічні закупівлі” (далі – Закон) визначає правові та економічні засади здійснення закупівель товарів, робіт і послуг для забезпечення потреб держави, територіальних громад та об’єднаних територіальних громад.

Відповідно до пункту 38 частини першої статті 1 Закону централізовані закупівельні організації  (далі - ЦЗО) - юридичні особи державної або комунальної власності, що визначаються Кабінетом Міністрів України, Радою міністрів Автономної Республіки Крим, органами місцевого самоврядування як замовники, які організовують і проводять тендери та закупівлі за рамковими угодами в інтересах замовників відповідно до  Закону.

Відповідно до частини тринадцятої статті 11 Закону особливості створення та діяльності централізованих закупівельних організацій встановлюються Кабінетом Міністрів України

Так, постановою Кабінету Міністрів України від 27.12.2018 № 1216 встановлені особливості створення та діяльності централізованих закупівельних організацій, що встановлюють механізм визначення централізованих закупівельних організацій та умови їх діяльності (далі – Особливості).

Відповідно до пункту 3 Особливостей централізовані закупівельні організації  визначаються, зокрема органами місцевого самоврядування (міською та обласною радами, якщо чисельність населення міста або області становить чи перевищує 1 млн. осіб) - для проведення тендерів в інтересах органів місцевого самоврядування, а також юридичних осіб (підприємств, установ та організацій) та їх об’єднань, які є замовниками відповідно до Закону.

Перелік критеріїв, яким повинна відповідати централізована закупівельна організація, визначений пунктом 12 Особливостей. 

Для організації та проведення процедур закупівель централізовані закупівельні організації визначають уповноважених осіб відповідно до законодавства.

Водночас Мінекономіки як Уповноважений орган здійснює регулювання та реалізує державну політику у сфері закупівель у межах повноважень, визначених  Законом.

Принагідно інформуємо, що з питань, пов`язаних з організацією діяльності централізованих закупівельних організацій, можна ознайомитися у підрубриці "Професіоналізація" рубрики 'Публічні закупівлі" за посиланням: https://www.me.gov.ua/Documents/MoreDetails?lang=uk-UA&id=9a3e895d-e779-44a5-9b6d-5d24f1e3a9cd&title=TSentralizovaniZakupivelniOrganizatsii

Відповідь надано: Департаментом сфери публічних закупівель Міністерства розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України
Теги: Спрощені закупівлі
Чи була ця відповідь корисною для вас?
Так Ні
https://freegeoip.net/json