• Перейти до основного вмісту

Міністерство економіки України

Головна / Публічні закупівлі / Консультації з питань закупівель / Консультації з питань публічних закупівель
Меню

Запит від ДЕРЖАВНЕ ПІДПРИЄМСТВО "НАЦІОНАЛЬНА АТОМНА ЕНЕРГОГЕНЕРУЮЧА КОМПАНІЯ "ЕНЕРГОАТОМ"

Тема: Оскарження процедур закупівель
Тема розширена: Про порядок оскарження процедур закупівлі шляхом застосування телекомунікаційних систем в інтерактивному режимі реального часу
Суть питання: У відповідності з абз. 3 ч. 6 Закону України “Про публічні закупівлі” (надалі – Закон) Замовник має право взяти участь у розгляді скарги, у тому числі шляхом застосування телекомунікаційних систем в інтерактивному режимі реального часу.

Прошу надати роз’яснення на предмет наступного:
1)Чи існує на цей час порядок оскарження процедур закупівлі шляхом застосування телекомунікаційних систем в інтерактивному режимі реального часу, або яким іншим документом регламентується (регулюється) це питання?
2)Яким чином Замовник може використати своє право взяти участь у розгляді скарги, шляхом застосування телекомунікаційних систем в інтерактивному режимі реального часу, у разі відсутності такого порядку (регламенту, тощо)?
3)Чи є порушенням Закону с боку органу оскарження у разі не надання Замовнику технічної можливості взяти участь у розгляді скарги шляхом застосування телекомунікаційних систем в інтерактивному режимі реального часу?
Відповідь на запит 206/2019

Шановний користувачу, повідомляємо, що Закон України “Про публічні закупівлі” (далі - Закон) установлює правові та економічні засади здійснення закупівель товарів, робіт і послуг для забезпечення потреб держави та територіальної громади.

Відповідно до абзацу третього частини шостої статті 18 Закону суб’єкт оскарження, замовник мають право взяти участь у розгляді скарги, у тому числі шляхом застосування телекомунікаційних систем в інтерактивному режимі реального часу. Розгляд скарги є відкритим, усі бажаючі можуть бути присутніми на розгляді. Особи, присутні на розгляді, можуть використовувати засоби фото-, відео- та звукозапису. Рішення, прийняте органом оскарження, проголошується прилюдно.

Таким чином, Законом передбачено право замовника брати участь у розгляді скарги, у тому числі шляхом застосування телекомунікаційних систем в інтерактивному режимі реального часу.

Поряд з цим, з питання технічної реалізації та здійснення відповідних заходів з метою виконання абзацу третього частини шостої статті 18 Закону слід звернутися до Антимонопольного комітету України, як до органу оскарження.

Відповідь надано: Департаментом сфери публічних закупівель Міністерства розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України
Чи була ця відповідь корисною для вас?
Так Ні
https://freegeoip.net/json