Міністерство економіки України

Головна / Публічні закупівлі / Консультації з питань закупівель / Консультації з питань публічних закупівель
Меню

Запит від Національний аерокосмічний університет ім. М. Є. Жуковського "Харківський авіаційний інститут"

Тема: Планування закупівель
Суть питання: В грудні 2016 року розпочато торги на закупівлю овочів для забезбечення роботи студентської їдальні в 2017 році. Тендерний комітет прийняв рішення щодо визначення процедури закупівлі з урахуванням кодів класифікатора як по 2010 так і по 2015 року, на підставі чого ми оголосили відкриті торги за предметом закупівлі (на теперешній час за кодом ДК2010-16) на сумк 32 тис. грн. Від потенційного учасника через електронний ресурс прийшло запитання, чому ми вирішили проводити відкриті торги а не допорогові закупівлі і, як слідство, вимагаємо великий пакет документів, за переліком для відкритих торгів. Питання: можемо ми, чи ні оголосити відкриті торги на закупівлю вартістю до граничної суми, не буде це порушенням чи іншим неправомірним кроком? Заздалегить вдячні, чекаємо відповіді.
Відповідь на запит 238/2016

Шановний користувачу, повідомляємо, що Закон України “Про публічні закупівлі” (далі –Закон) установлює правові та економічні засади здійснення закупівель товарів, робіт і послуг для забезпечення потреб держави та територіальної громади.

Закон застосовується до всіх замовників та закупівель товарів, робіт та послуг за умови, що вартість закупівлі товару (товарів), послуги (послуг) дорівнює або перевищує 200 тисяч гривень, а робіт – 1 мільйон 500 тисяч гривень (частина перша статті 2 Закону).

Таким чином, у залежності від предмету закупівлі, визначеного відповідно до Порядку, визначення предмета закупівлі, затвердженого наказом Мінекономіки від 17.03.2016 № 454 (далі – Порядок), замовник здійснює таку закупівлю, шляхом застосування однієї з процедур, передбачених частиною першою статті 12 Закону, керуючись вартісними межами, визначеними в статті 2 Закону.

У свою чергу, згідно з абзацом четвертим статті 2 Закону замовники можуть використовувати електронну систему закупівель (далі – система) з метою відбору постачальника товару (товарів), надавача послуги (послуг) та виконавця робіт для укладення договору під час здійснення закупівлі товарів, робіт і послуг, вартість яких є меншою за вартість, що встановлена в абзацах другому і третьому частини першої статті 2 Закону.

При цьому у разі проведення замовником такого відбору постачальника (надавача послуг, виконавця робіт) з використанням системи застосовується Порядок здійснення допорогових закупівель, затверджений Наказом державного підприємства “Зовнішторгвидав України” від 13.04.2016 № 35.

Відповідь надано: Департаментом сфери публічних закупівель Міністерства розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України
Теги: Відкриті торги Допорогові закупівлі
Чи була ця відповідь корисною для вас?
Так Ні
https://freegeoip.net/json