Міністерство економіки України

Головна / Публічні закупівлі / Консультації з питань закупівель / Консультації з питань публічних закупівель
Меню

Запит від Національний банк України

Тема: Переговорна процедура закупівлі
Суть питання: Доброго дня!
Щорічно за результатами проведення переговорних процедур закупівель наша установа укладає договори про надання комунальних послуг, зокрема про надання послуг з розподілу природного газу.
Згідно з пунктом 2 глави 1 розділу VI Кодексу газорозподільних систем, затвердженого Постановою НКРЕКП № 2494 від 30.09.2015, доступ доступ споживачів, у тому числі побутових споживачів, до ГРМ для споживання природного газу надається за умови та на підставі укладеного між споживачем та Оператором ГРМ (до ГРМ якого підключений об’єкт споживача) договору розподілу природного газу, що укладається за формою Типового договору розподілу природного газу, затвердженого постановою НКРЕКП від 30.09.2015 року № 2498.
Згідно з п. 1.3 Типового договору, цей Договір є договором приєднання, що укладається з урахуванням вимог статтей 633, 634, 641,642 Цивільного кодексу України та на невизначений строк. Зазвичай Типовий договір не містить умов щодо ціни послуг, обсягів і є безстроковим.
Як правило, за результатами проведення перерговорної процедури закупівлі наша установа підписує заяву-приєднання до Типового договору та відповідні додатки до нього.
Разом з тим, до нашої установи звертаються підприємства-монополісти з повідомленнями щодо недоцільності переукладання Типових договорів на 2021 рік та в подальшому, враховуючи те, що вони укладені на невизначений строк та пропонують за результатами проведення відповідних переговорних процедур закупівель в наступному році укладати додаткові угоди до укладених типових договорів, в яких передбачити обсяг замовленої потужності, суму договору та інші істотні умови на відповідний рік.
Зважаючи на вищенаведенне, просимо надати роз’яснення чи відповідатиме законодавству України у сфері публічних закупівель укладення за результатами проведення переговорної процедури закупівлі з компанією-монополістом додаткової угоди до укладеного Типового договору, в якій будуть визначені визначити усі істотні умови відповідно до проведеної процедури. Чи необхідно укладати окремий договір, який фактично дублюватиме умови Типового договору минулого року?
Відповідь на запит 2426/2020

Шановний користувачу, повідомляємо, що Закон України “Про публічні закупівлі” (у редакції Закону № 114-ІХ від 19.09.2019) (далі - Закон) установлює правові та економічні засади здійснення закупівель товарів, робіт і послуг для забезпечення потреб держави, територіальних громад та об’єднаних територіальних громад.

Згідно з пунктом 6 частини першої статті 1 Закону  договір про закупівлю - господарський договір, що укладається між замовником і учасником за результатами проведення процедури закупівлі/спрощеної закупівлі та передбачає платне надання послуг, виконання робіт або придбання товару.

Договір про закупівлю укладається відповідно до норм Цивільного кодексу України та Господарського кодексу України (далі – ГК України) з урахуванням особливостей, визначених цим Законом (частина перша статті 41 Закону).

Частиною першою статті 629 ЦК України встановлено, що договір є обов’язковим для виконання сторонами. При цьому частиною третьою статті 180 ГК України передбачено, що при укладенні господарського договору сторони зобов’язані у будь-якому разі погодити предмет, ціну та строк дії договору.

У свою чергу, відповідно до частини четвертої статті 179 ГК України при укладенні господарських договорів сторони можуть визначати зміст договору на основі типового договору, затвердженого Кабінетом Міністрів України, чи у випадках, передбачених законом, іншим органом державної влади, коли сторони не можуть відступати від змісту типового договору, але мають право конкретизувати його умови.

При цьому істотні умови договору про закупівлю можуть змінюватись виключно у випадках, передбачених частиною п`ятою статті 41 Закону. 

 

 

Відповідь надано: Департаментом сфери публічних закупівель Міністерства розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України
Чи була ця відповідь корисною для вас?
Так Ні
https://freegeoip.net/json