• Перейти до основного вмісту

Міністерство економіки України

Головна / Публічні закупівлі / Консультації з питань закупівель / Консультації з питань публічних закупівель
Меню

Запит від Головачова Марія Василівна

Тема: Інше
Тема розширена: Код ЄДРПОУ чи Аналог коду в КНР
Суть питання: Доброго дня, звертаюсь з роз'ясненням з приводу питання: чи є код аналог ЄДРПОУ в Китаї? Тому що згідно з інформацією в інтернеті, такого коду немає.
Відповідь на запит 512/2024
Шановний користувачу, повідомляємо, що Закон України “Про публічні закупівлі” (далі – Закон) визначає правові та економічні засади здійснення закупівель товарів, робіт і послуг для забезпечення потреб держави, територіальних громад та об’єднаних територіальних громад.
З 19.10.2022 на період дії правового режиму воєнного стану в Україні   та протягом 90 днів з дня його припинення або скасування, замовники, що зобов’язані здійснювати публічні закупівлі товарів, робіт і послуг відповідно до Закону, проводять закупівлі відповідно до Особливостей, затверджених постановою  Кабінету Міністрів України від 12.10.2022 № 1178 (із змінами) (далі – Особливості), яка прийнята на виконання вимог Закону.
Відповідно до пункту 28 Особливостей тендерна документація формується замовником відповідно до вимог статті 22 Закону з урахуванням цих особливостей. Згідно з статтею 22 Закону у тендерній документації зазначаються такі відомості, як, зокрема, інструкція з підготовки тендерних пропозицій. Водночас замовник у тендерній документації установлює спосіб підтвердження відповідності учасників вимогам згідно із законодавством. При цьому тендерна документація може містити іншу інформацію, вимоги щодо наявності якої передбачені законодавством та яку замовник вважає за необхідне включити до тендерної документації.
Отже, замовник самостійно у тендерній документації установлює вимоги, які передбачені законодавством, з дотриманням принципів здійснення публічних закупівель, визначених частиною четвертою статті 5 Закону.
Принагідно зазначаємо, що на офіційному сайті Мінекономіки в розділі "Публічні закупівлі" рубрики "Аналітика та методологія" розміщено "Огляд закупівельноії практики на основі дослідження конкурентних процедур закупівель за участю нерезидентів " за посиланням:
https://me.gov.ua/Documents/Detail?lang=uk-UA&id=e896839d-805d-4777-b579-0ea053972d08&title=OgliadZakupivelnoiPraktikiNaOsnoviDoslidzhenniaKonkurentnikhProtsedurZakupivelZaUchastiuNerezidentiv 
Водночас відповідно до положення про Міністерство закордонних справ України, затвердженого  постановою Кабінету Міністрів України від 30 березня 2016 р. № 281 (зі змінами) Міністерство закордонних справ України (МЗС) є центральним органом виконавчої влади, діяльність якого спрямовується і координується Кабінетом Міністрів України. МЗС є головним органом у системі центральних органів виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну політику у сфері зовнішніх зносин.
Тому, з порушеного питання пропонуємо додатково звертатися до МЗС.
Відповідь надано: Департаментом сфери публічних закупівель Міністерства розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України
Теги: Особливості закупівель
Чи була ця відповідь корисною для вас?
Так Ні
https://freegeoip.net/json