• Перейти до основного вмісту

Міністерство економіки України

Головна / Публічні закупівлі / Консультації з питань закупівель / Консультації з питань публічних закупівель
Меню

Запит від Товариство з обмеженою відповідальністю «ЕЛЕКТРОСЕРВІС-ПІВДЕНЬ»

Тема: Виконання договору
Тема розширена: Залучення субпідрядників до виконання договору
Суть питання: Учасником під час участі у процедурі відкритих торгів було надано довідку у довільній формі щодо незалучення субпідрядних організацій під час виконання робіт по договору на закупівлю. За результатами проведення закупівлі даного учасника було визначено переможцем та укладено договір на закупівлю з замовником.
Після укладання договору на закупівлю учасником (підрядником) було прийняте рішення про залучення до виконання робіт субпідрядника у обсязі більше 20% вартості договору про закупівлю. Відповідно до положень договору на закупівлю, підрядник має право за письмовою згодою Замовника залучати до виконання робіт субпідрядників, залишаючись при цьому відповідальним перед Замовником за якість та результати їх роботи.
Просимо надати роз’яснення:
 1) Чи має право учасник (підрядник) у наведеному випадку залучити до виконання робіт за договором субпідрядника у обсязі більше 20% вартості договору про закупівлю?
 2) Які вимоги має право замовник висунути до такого субпідрядника для погодження його залучення до виконання робіт?
Відповідь на запит 125/2022

Шановний користувачу, повідомляємо, що Закон України “Про публічні закупівлі”  (далі - Закон) установлює правові та економічні засади здійснення закупівель товарів, робіт і послуг для забезпечення потреб держави, територіальних громад та об’єднаних територіальних громад.

Ураховуючи вимоги пункту 31 частини першої статті 1 Закону, тендерна документація розробляється та затверджується замовником і містить відомості, визначені частиною другою статті 22 Закону, зокрема у разі закупівлі робіт та послуг вимогу про зазначення учасником у тендерній пропозиції інформації (повне найменування та місцезнаходження) щодо кожного суб’єкта господарювання, якого учасник планує залучати до виконання робіт чи послуг як субпідрядника/співвиконавця в обсязі не менше 20 відсотків від вартості договору про закупівлю (пункт 18 частини другої статті 22 Закону).

Отже, Законом встановлена імперативна норма щодо необхідності надання у тендерній пропозиції інформації щодо субпідрядників/співвиконавців, яких учасник планує залучати до виконання робіт чи послуг за умови, що  обсяг таких робіт чи послуг становить не менше 20 відсотків від вартості договору про закупівлю

Водночас відповідно до частини четвертої статті 41 Закону умови договору про закупівлю не повинні відрізнятися від змісту тендерної пропозиції/пропозиції за результатами електронного аукціону (у тому числі ціни за одиницю товару) переможця процедури закупівлі/спрощеної закупівлі або узгодженої ціни пропозиції учасника у разі застосування переговорної процедури, крім випадків визначення грошового еквівалента зобов’язання в іноземній валюті та/або випадків перерахунку ціни за результатами електронного аукціону в бік зменшення ціни тендерної пропозиції/пропозиції учасника без зменшення обсягів закупівлі.

Ураховуючи викладене, умови договору про закупівлю  повинні відповідати змісту тендерної пропозиції. 

Разом з тим зазначаємо, що ураховуючи частину другу статті 19 Конституції України, та відповідно до норм Закону, Положення про  Міністерство економіки України, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 20.08.2014 № 459 (зі змінами), до компетенції Мінекономіки як Уповноваженого органу не належить визначення правомірності дій замовника в конкретних випадках.

Відповідь надано: Департаментом сфери публічних закупівель Міністерства розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України
Теги: Виконання договору
Чи була ця відповідь корисною для вас?
Так Ні
https://freegeoip.net/json