Календар подій

31
Травня
Назад Вперед
Пн Вт С Чт Пт Сб Н
4 5 6 7 8 9 10
Переглянути за період:
з
по

Підписка на новини

E-mail
Загальна інформація

Один із напрямків стратегії реформування системи публічних закупівель“Розвиток системи професійної підготовки спеціалістів з питань публічних закупівель та професіоналізації сфери публічних закупівель”. Професіоналізація сфери публічних закупівель є необхідною умовою для адаптації міжнародних стандартів в українській закупівельній практиці.

Основна мета професіоналізації сфери публічних закупівель – це побудова високопрофесійного ринку публічних закупівель. Це дозволить сфері публічних закупівель перейти на вищий рівень – рівень, на якому здійснюється ефективне планування та вчасно купуються товари, роботи та послуги необхідної якості.

Основна діяльність департаменту регулювання публічних закупівель у сфері професіоналізації сфокусована на:

 1. Запровадженні пілотного проекту з організації діяльності централізованої закупівельної організації (ЦЗО). Метою якого є впровадження в Україні ефективного, ринкового і професійного інструменту публічних закупівель через їх централізацію Ознайомитися із діяльністю пілотного проекту можна за наступним посиланням: http://bit.ly/2uHPMwo. Детальніше про результати діяльності пілотного проекту ЦЗО: (Prof_Zakupivli_zvit.pdf), (Звіт ЦЗО за І півріччя 2018), (Звіт ДУ Професійні закупівлі за 2018 рік.pdf)
 2. Створенні центрів компетенцій, через які можна отримати необхідну консультацію, пройти експрес-навчання для отримання мінімально необхідних знань, які дозволять провести процедуру закупівлі або взяти участь у ній в рамках чинного законодавства з використанням ProZorro. Такі центри дозволяють отримувати якісний зворотній зв'язок стосовно питань, що виникають у замовників при виконанні норм Закону України “Про публічні закупівлі” та при роботі в електронній системі закупівель.
 3. Створенні сучасної бази знань (он-лайн консультації, узагальнені відповіді, методичні матеріали, он-лайн навчання і т.п.). На сайті Міністерства створено інформаційний ресурс, який дозволяє швидко отримати он-лайн консультації, а також ознайомитися із узагальненими відповідями на поширені питання всім суб’єктам сфери публічних закупівель: bit.ly/2vHDm59. А за адресою: http://infobox.prozorro.org опубліковано методичні матеріали, роз’яснювальні статті, он-лайн курси самопідготовки, бібліотека примірних специфікацій та форум для обговорення питань з публічних закупівель між замовниками, учасниками, представниками державного підприємства “Прозорро” та Мінекономрозвитку.
 4. Розробленні перших державних безкоштовних он-лайн курсів. Мінекономрозвитку у співпраці з Проектом ЄС “Гармонізація системи державних закупівель в Україні зі стандартами ЄС” розроблено
  он-лайн курс “Публічні закупівлі”. Курс розрахований для спеціалістів-замовників та розподілений на два рівні:
 • базовий – присвячений вивченню основ публічних закупівель;
 • поглиблений – спрямований на більш високий професійний рівень закупівельної діяльності.

Ще один он-лайн курс “Публічні закупівлі для бізнесу” допоможе бізнесу зорієнтуватися на ринку публічних закупівель від законодавства до нюансів оскаржень. Переглянути та пройти он-лайн курси можна за адресою: https://prometheus.org.ua/.

Он-лайн курс “Публічні контракти. Моніторинг громадянського суспільства”. Метою курсу є поліпшення впливу громадянського суспільства на діяльність державного сектора та покращення ефективності моніторингу публічних закупівель. Цільовою аудиторією курсу є неурядові організації. Ознайомитись можна за посиланням: http://bit.ly/2wdvEln.

 1. Проведенні навчальних програм та тренінгів від провідних бізнес-шкіл. Щоб сформувати професійні знання в сфері закупівель та підвищити компетенції управлінців, на базі “Центру вдосконалення закупівель” Київської школи економіки було створено освітні програми та проведено навчальні тренінги, спрямовані на підвищення кількості провідних експертів сфери публічних закупівель.
 2. Налагодженні співпраці Міністерства економічного розвитку і торгівлі з державними та приватними вищими навчальними закладами (ВНЗ). Щоб запровадити навчання фахівців з управління публічними закупівлями через введення навчальних дисциплін та модулів (обов’язкових або вибіркових) для підготовки бакалаврів та магістрів, було налагоджено співпрацю між Мінекономрозвитку та ВНЗ. Інформація про ВНЗ, що виявили бажання співпрацювати з Мінекономрозвитку, за посиланням bit.ly/2x3ubv2.
 3. Оновленні відповідних положень Державного класифікатора професій в частині введення професії “фахівець з публічних закупівель”. Це сприятиме поступовій заміні діяльності тендерних комітетів функціональними спеціалістами (уповноваженими особами за трудовим контрактом). До цієї професії пропонується установлювати відповідні кваліфікаційні вимоги, які будуть залежати від функцій фахівця на різних етапах закупівлі (фінансового планування, підготовки специфікацій, маркетингу, організації процедур закупівлі, правового забезпечення та управління контрактами).
Опитування

Оцініть діяльність Міністерства розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства

Результати опитування

До списку голосувань

http://freegeoip.net/json