• Перейти до основного вмісту

Міністерство економіки України

На засіданні секторальної робочої групи з протимінної діяльності Україна представила проєкт Стратегії, а також плани та потреби на 2024 рік

На другому засіданні секторальної робочої групи з протимінної діяльності підвели проміжні підсумки та обговорили плани на майбутнє

Проєкт Національної стратегії протимінної діяльності, попередні результати роботи в 2023 році, плани та потреби України в сфері протимінної діяльності (ПМД) на наступний рік стали основними темами обговорень другого засідання секторальної робочої групи з протимінної діяльності 7 грудня 2023 року в Києві.

У засіданні узяли участь представники біля трьох десятків країн-донорів та міжнародних організацій, що співпрацюють з Україною у сфері ПМД, державних органів України – міністерств економіки, оборони, внутрішніх та закордонних справ, ДСНС тощо. Співголовували на засіданні Перший віцепрем’єр-міністр України - Міністр економіки Юлія Свириденко, Координаторка системи ООН в Україні Деніз Браун,  Надзвичайний та Повноважний Посол Японії в Україні Кунінорі Мацуда.

Під час засідання Перший віцепрем’єр-міністр України - Міністр економіки Юлія Свириденко ознайомила присутніх з прогресом в сфері гумрозмінування, досягнутим за два місяці, що минули з часу першого засідання групи.

Так, за її словами, Україна спільно з партнерами провела Міжнародну донорську конференцію з гуманітарного розмінування, під час якої донори оголосили зобов'язання з допомоги Україні. Активно триває сертифікація операторів ПМД - на сьогодні сертифіковано вже 18 операторів, ще понад 30 проходять сертифікацію. На останній стадії розробки знаходиться проект комплексної Національної стратегії протимінної діяльності, 

«Також з високими темпами виконується план нетехнічного обстеження. І на даний момент таким обстеженням охоплено біля 50 000 квадратних кілометрів при запланованих 45 000 квадратних кілометрів. Ще одним позитивним моментом є те, що з вересня – часу нашої останньої зустрічі - було обстежено додатково 50 тисяч га сільськогосподарських угідь і 37 тис. га повернуто до продуктивного використання», - зазначила Юлія Свириденко.

У свою чергу заступник Міністра економіки Ігор Безкаравайний зосередився на планах Уряду в сфері протимінної діяльності.

«Як Міністерство економіки, ми хочемо прив’язати всі наші подальші зусилля з очищення територій до впливу на ВВП – щоб наша робота створювала позитивний і реальний ефект для економіки та зменшення впливу мінного забруднення на людей, щоб попередити нові інциденти та захистити людей там, де вони вже відбулися», - підкреслив Ігор Безкаравайний.

За його словами, визначено конкретні практичні напрямки роботи на наступний рік. Це створення прозорого ринку послуг з гумрозмінування. Цифровізація сфери, буде врегульовано процеси управління інформацією та процесами. Стимулювання національного виробництва в сфері гумрозмінування. Й, нарешті, координація ресурсів задля забезпечення пріоритетності у використанні ресурсів.

Під час засідання міжнародним партнерам був представлений проєкт Національної стратегії протимінної діяльності, розроблений у співпраці з Женевським міжнародним центром з гуманітарного розмінування, Програмою розвитку ООН та іншими міжнародними партнерами за підтримки Європейського Союзу та Фонду Говарда Баффета. Обговорюючи документ, учасники засідання схвально оцінили підходи, запропоновані в проєкті Стратегії.

Також на засіданні секторальної робочої групи з протимінної діяльності представники міністерств економіки, оборони та внутрішніх справ представили учасникам пріоритети та потреби на наступний рік. 

 

Підписка на новини

https://freegeoip.net/json