Реформуємо центри профтехосвіти, щоб підготовка фахівців відповідала реаліям ринку праці, — Тетяна Бережна
18.10.2024 | 17:00 | Відділ зв’язків з громадськістю та засобами масової інформаціїРеформуємо центри профтехосвіти Держслужби зайнятості, щоб забезпечити підготовку саме тих фахівців, яких потребує сьогодні бізнес. Про це повідомила заступниця Міністра економіки України Тетяна Бережна під час бізнес-форуму в Дніпрі.
«На ринку праці сьогодні спостерігається дисбаланс — роботодавці досить часто не можуть знайти потрібних працівників, а безробітні не можуть знайти роботу, бо їхній професійний рівень не відповідає запитам роботодавців. Щоб подолати це, необхідно забезпечити перенавчання людей та опанування ними таких професій, які є затребуваними саме сьогодні. Тому ми розпочали реформу центрів профтехосвіти, щоб осучаснити процес підготовки фахівців та надати роботодавцям можливість впливати на це через їхню участь в наглядових радах ЦПТО», — зазначила Тетяна Бережна.
За її словами, участь роботодавців в наглядових радах ЦПТО дозволить їм безпосередньо впливати на підготовку фахівців, коригувати навчальні програми згідно запитів бізнесу та їх тривалість, замовляти підготовку спеціалістів за новими професіями, потрібними в регіоні. Вона також наголосила на необхідності скорочення термінів навчання в центрах профтехосвіти за деякими напрямками, щоб бізнес якнайшвидше отримував необхідних фахівців, а вони - роботу.
Учасники форуму обговорили ситуацію на ринку праці Дніпропетровської області та співпрацю бізнесу з центрами профтехосвіти ДСЗ щодо навчання, перенавчання та перекваліфікації робітників. А також відвідали навчально-виробничі майстерні Дніпропетровського центру профтехосвіти.
В Дніпропетровському ЦПТО ДСЗ навчають за 13 ліцензованими професіями різних сфер: фінансової, торгівельної, промислової, сфери обслуговування, IT. За рік навчальний заклад здатен підготувати понад 4 тисяч фахівців для потреб бізнесу.
Роботодавці можуть замовити підготовку фахівців в ЦПТО ДСЗ на наявні вакансії, або на вакансії, які з’являться у них найближчим часом. Також вони можуть відправити на навчання в центрі новій професії або підвищення кваліфікації вже працюючих у них співробітників, але за власні кошти.
На сьогодні в Україні працюють 8 центрів профтехосвіти Держслужби зайнятості — в Одесі, Полтаві, Дніпрі, Рівному, Львові, Івано-Франківську, Харкові, Сумах. В центрах навчають спеціалістів за 97 робітничими професіями та понад 400 напрямками підвищення кваліфікації. З початку 2024 року навчання в центрах профтехосвіти пройшли 20 тисяч фахівців.
Нагадаємо, бізнес-форум відбувся в рамках міжрегіонального проєкту «Реформування системи підтримки та розвитку трудового потенціалу», що реалізується Міністерством економіки України в партнерстві з ГО «Розвиток бізнес-сектору України» за підтримки проєкту Агентства США з міжнародного розвитку (USAID) «Зміцнення громадської довіри (UCBI)».