Реформуємо центри профтехосвіти Держслужби зайнятості, щоб забезпечити підготовку саме тих фахівців, яких потребує сьогодні бізнес. Про це повідомила заступниця Міністра економіки України Тетяна Бережна під час бізнес-форуму в Дніпрі.
«На ринку праці сьогодні спостерігається дисбаланс — роботодавці досить часто не можуть знайти потрібних працівників, а безробітні не можуть знайти роботу, бо їхній професійний рівень не відповідає запитам роботодавців. Щоб подолати це, необхідно забезпечити перенавчання людей та опанування ними таких професій, які є затребуваними саме сьогодні. Тому ми розпочали реформу центрів профтехосвіти, щоб осучаснити процес підготовки фахівців та надати роботодавцям можливість впливати на це через їхню участь в наглядових радах ЦПТО», — зазначила Тетяна Бережна.
За її словами, участь роботодавців в наглядових радах ЦПТО дозволить їм безпосередньо впливати на підготовку фахівців, коригувати навчальні програми згідно запитів бізнесу та їх тривалість, замовляти підготовку спеціалістів за новими професіями, потрібними в регіоні. Вона також наголосила на необхідності скорочення термінів навчання в центрах профтехосвіти за деякими напрямками, щоб бізнес якнайшвидше отримував необхідних фахівців, а вони - роботу.
Учасники форуму обговорили ситуацію на ринку праці Дніпропетровської області та співпрацю бізнесу з центрами профтехосвіти ДСЗ щодо навчання, перенавчання та перекваліфікації робітників. А також відвідали навчально-виробничі майстерні Дніпропетровського центру профтехосвіти.
В Дніпропетровському ЦПТО ДСЗ навчають за 13 ліцензованими професіями різних сфер: фінансової, торгівельної, промислової, сфери обслуговування, IT. За рік навчальний заклад здатен підготувати понад 4 тисяч фахівців для потреб бізнесу.
Роботодавці можуть замовити підготовку фахівців в ЦПТО ДСЗ на наявні вакансії, або на вакансії, які з’являться у них найближчим часом. Також вони можуть відправити на навчання в центрі новій професії або підвищення кваліфікації вже працюючих у них співробітників, але за власні кошти.
На сьогодні в Україні працюють 8 центрів профтехосвіти Держслужби зайнятості — в Одесі, Полтаві, Дніпрі, Рівному, Львові, Івано-Франківську, Харкові, Сумах. В центрах навчають спеціалістів за 97 робітничими професіями та понад 400 напрямками підвищення кваліфікації. З початку 2024 року навчання в центрах профтехосвіти пройшли 20 тисяч фахівців.
Нагадаємо, бізнес-форум відбувся в рамках міжрегіонального проєкту «Реформування системи підтримки та розвитку трудового потенціалу», що реалізується Міністерством економіки України в партнерстві з ГО «Розвиток бізнес-сектору України» за підтримки проєкту Агентства США з міжнародного розвитку (USAID) «Зміцнення громадської довіри (UCBI)».