• Перейти до основного вмісту

Міністерство економіки України

«Зроблено в Україні»: перша тисяча грантів на переробку та нові можливості грантової програми

Понад 1000 позитивних рішень про надання грантів на переробку на загальну суму 5 млрд ухвалено з початку дії грантової програми. Про це повідомила Перша віцепрем’єр-міністерка України – Міністерка економіки України Юлія Свириденко під час виступу на бізнес-форумі «Зроблено в Україні» 11 жовтня 2024 року. 

«Зі старту програми в липні 2022 року прийнято вже понад 1000 позитивних рішень про надання грантів на переробку на загальну суму 5 млрд 37 млн грн. 779 переробників вже отримали 3,9 млрд грн грантових коштів», — зазначила Юлія Свириденко.

За її словами, Уряд далі працює над розширенням доступу до програми для переробних підприємств.

«У цьому році ми дозволили користуватися грантами виробникам дронів. Наступний крок — прибрати бар’єри з погляду кількості робочих місць, які треба створити. Плануємо зменшити число до 5 робочих місць, аби до програми доєднувалося більше учасників, при цьому надходження в бюджет від податків були незмінними. В тому числі плануємо дати доступ до програми підприємцям, які прагнуть розвивати автоматизацію виробництва. Рішення очікуємо ухвалити до кінця поточного місяця», — зазначила Юлія Свириденко. 

Гранти на розвиток переробної промисловості є інструментом для збільшення інвестицій в реальний сектор економіки. Вони надаються на умовах співфінансування 50% на 50% з заявником і витратити їх можна на обладнання. Якщо підприємство розташоване на деокупованих територіях, чи територіях де були, або можливі бойові дії 80% вартості проєкту компенсує держава, а кошти грантоотримувача  мають становити 20%. Ця програма сприяє модернізації парку основних засобів на українських підприємствах.

Програми грантів на створення та розвиток власного бізнесу, на переробку та грантів для ветеранів, ветеранок, їхніх дружин і чоловіків є складовою економічної платформи «Зроблено в Україні».

На сьогодні гранти вже отримали підприємства харчової та текстильної галузей, виробники меблів, хімічних речовин та продукції, виробів з металу, деревини і корка та ін.

 

Підписка на новини

https://freegeoip.net/json