Уряд планує видати цього року понад 1000 грантів ветеранам на старт і розвиток власного бізнесу, - Тетяна Бережна
12.04.2023 | 13:09 | Відділ зв’язків з громадськістю та засобами масової інформаціїЦього року Уряд планує видати понад 1000 грантів ветеранам для започаткування й розвитку бізнесу в рамках програми “Власна справа”. Про це повідомила заступниця Міністра економіки України Тетяна Бережна в ефірі телемарафону “Суспільне.Спротив”.
“З 10 квітня Уряд запустив нові грантові програми для ветеранів і ми очікуємо на високу зацікавленість наших захисників та захисниць, а також другого з їх подружжя в отриманні фінансової підтримки від держави на підприємництво. За перші два дні ветерани вже подали через портал Дія шість заявок на гранти. Ми розраховуємо, що цього року видамо понад 1000 грантів ветеранам і таким чином допоможемо їм розвивати власну справу та ставати економічно незалежними після завершення служби та повернення до мирного життя”, - розповіла Тетяна Бережна.
Вона нагадала, що учасники бойових дій або особи з інвалідністю внаслідок війни, а також другий з їх подружжя можуть отримати такі гранти:
- 250 тис грн - для ветерана за умови створення одного робочого місця;
- 500 тис грн - для другого з подружжя ветерана за умови створення двох робочих місць;
- 1 млн грн - для ветерана, який має досвід підприємницької діяльності, зареєстрований як ФОП не менше ніж 3 роки, за умови створення чотирьох робочих місць, мінімум 2 з яких займуть ветерани.
Гранти у розмірі 500 тис грн та 1 млн грн надаватимуться за умови співфінансування з отримувачем у співвідношенні 70/30, тобто отримувач гранту має вкласти в свою справу 30% власних коштів, 70% коштів надасть держава у вигляді гранту.
Грантові кошти повертаються державі у вигляді сплачених податків і зборів в процесі діяльності підприємця впродовж трьох років. Заявки на отримання гранту подаються через портал Дія разом з бізнес-планом.
Перша хвиля подачі заяв стартувала 10 квітня і триватиме два тижні, після цього впродовж 15 робочих днів відбувається перевірка ділової репутації заявника та поданих ним документів, оцінюється реалістичність його бізнес-плану, він проходить співбесіду з фахівцями Держслужби зайнятості, за результатами якої службою ухвалюється рішення про надання чи відмову у наданні гранту.
Нагадаємо, урядовий проект єРобота включає грантові програми, спрямовані на стимулювання підприємницької діяльності та створення робочих місць. Зокрема, це програми мікрогрантів на відкриття чи розвиток власного бізнесу, грантів на створення й розвиток переробних підприємств, закладки саду та виноградарства, тепличного господарства. Подати заявку на отримання гранту можуть як діючі підприємці, так і люди, що не мають досвіду ведення бізнесу. Наразі прийом заявок на всі напрямки програми єРобота триває. Подача заявки здійснюється через портал Дія.