• Перейти до основного вмісту

Міністерство економіки України

У Києві стартував найбільший бізнес-захід осені — дводенний Бізнес-форум «Зроблено в Україні»

Бізнес-форум «Зроблено в Україні», організований Програмою розвитку ООН (ПРООН) в Україні у партнерстві з Міністерством економіки України, Торгово-промисловою палатою України та Києво-Могилянською бізнес-школою за фінансової підтримки Уряду Японії, прагне глибше ознайомити підприємців із державною політикою «Зроблено в Україні», яку було запущено в лютому цього року.

Подія стала важливою платформою для обміну досвідом між підприємцями, інвесторами та представниками державних установ. Основна тема форуму — обговорення шляхів підтримки українського бізнесу та його внеску в економіку країни через інноваційні рішення, які сприяють сталому розвитку та економічному відновленню України.

Крім того, підприємці на форумі мають змогу представити свої товари на виставці-ярмарку, відвідати майстеркласи від керівників провідних компаній, знайти нових партнерів та укласти угоди в зоні B2B перемовин. Також учасники й учасниці дізнаються від творців політики «Зроблено в Україні» та міжнародних партнерів про можливості для підтримки бізнесу.

Перша віцепрем’єр-міністерка — Міністерка економіки України Юлія Свириденко наголосила: «Політика “Зроблено в Україні” є ключовим елементом відновлення нашої економіки. Ми прагнемо перейти від сировинної економіки до переробної через розвиток виробництва, залучення інвестицій у реальний сектор, стимулювання несировинного експорту. Це допоможе зміцнити економіку та створити нові робочі місця. Така трансформація націлена на те, щоб український бізнес був конкурентоспроможним, створював товари із високою доданою вартістю та став двигуном нашого економічного відновлення».

Надзвичайний і Повноважний Посол Японії в Україні Мацуда Кунінорі зазначив: «Японія надала зобов’язання та реалізувала допомогу на суму понад 12 мільярдів доларів США й надалі надаватиме бюджетну, а також гуманітарну й енергетичну підтримку Україні. Відповідаючи на значні зусилля Уряду України щодо покращення інвестиційного клімату, Японія продовжує інвестувати всі наявні ресурси для консолідації інституційних умов задля розвитку бізнесу. Ми також зобов’язуємосяя підтримувати ініціативу «Зроблено в Україні» та допомагати ПРООН в організації таких виставок і бізнес-форумів, як цей».

Постійний представник ПРООН в Україні Яко Сільє сказав: «Сьогоднішній захід ще раз підтвердив, що українські підприємці — потужна сила, здатна відновити та трансформувати економіку України. Вони демонструють неймовірну стійкість та інноваційний підхід, які є основою для відбудови України. ПРООН пишається тим, що є частиною цього процесу, підтримуючи державу в реалізації її політики “Зроблено в Україні” та сприяючи інклюзивному економічному розвитку».

Для довідки

До повномасштабного вторгнення в Україні налічувалося 1,9 мільйона мікро-, малих та середніх підприємств (ММСП), які відігравали ключову роль в економіці. Однак унаслідок війни 65% цих підприємств були змушені тимчасово або зовсім зупинити свою діяльність. Хоча багато з них відновили роботу, їхні виробничі потужності суттєво знизилися — із 72,4% до 45,7%. Це значне падіння підкреслює нагальну потребу в подальшій підтримці ММСП із боку уряду та міжнародних партнерів для відновлення та розвитку сектора.

Основною проблемою, з якою стикаються ММСП в Україні, є дефіцит людського капіталу, що посилився через війну. Наразі 8,4% ММСП працюють із меншим, ніж 40% від потрібної кількості складом персоналу. У результаті 80% компаній планують підвищити заробітні плати на 10-30% до кінця 2024 року. Попри ці виклики, 76% ММСП зуміли зберегти свої кадрові ресурси станом на березень 2024 року, демонструючи стійкість в умовах економічних викликів.

ПРООН відіграє ключову роль у підтримці ММСП та стимулюванні інклюзивного економічного зростання в Україні. З початку повномасштабної війни ПРООН у співпраці з партнерами активізувала свої зусилля з підтримки ММСП, які забезпечують понад дві третини зайнятості в країні. Зокрема, понад 1 500 підприємців отримали грантову підтримку, що дало змогу створити понад 4 500 нових робочих місць, а бізнес-асоціації, підтримувані ПРООН, нині об’єднують більше 6 000 ММСП, які працевлаштовують понад 160 000 осіб. Крім того, ПРООН сприяє розвитку людського капіталу через підтримку системи професійно-технічної освіти, забезпечуючи навчання з 30 професій для понад 1 240 слухачів і покращуючи інфраструктуру навчальних закладів.

Бізнес-форум «Зроблено в Україні» бере початок із виставки «Схід-Експо», щорічного флагманського бізнес-заходу ПРООН, який проводився з 2017 по 2023 рік. За цей час відбулося вісім виставок: дві регіональні та шість національних (одна з них онлайн), що проходили у Краматорську, Сєвєродонецьку, Києві та Львові. Це дозволило 350 ММСП України представити свої товари та послуги широкій аудиторії. У результаті приблизно 70% із них знайшли клієнтів і партнерів завдяки B2B зустрічам, проведеним під час заходів, а загалом виставки відвідало понад 13 000 людей.

У 2024 році успішне партнерство з ініціативою «Зроблено в Україні» дало змогу трансформувати виставку «Схід-Експо», яка мала регіональну спрямованість, у загальнонаціональний захід із розвитку бізнесу — Бізнес-форум «Зроблено в Україні. За підтримки уряду Японії та у співпраці з Міністерством економіки України, цей форум є частиною ширших зусиль ПРООН у межах проєкту «Трансформаційне відновлення задля безпеки людей в Україні».

Підписка на новини

https://freegeoip.net/json