Німецький бізнес зацікавлений збільшувати інвестиції в ключові галузі української економіки, - Юлія Свириденко
18.04.2024 | 16:48 | Відділ зв’язків з громадськістю та засобами масової інформаціїУкраїнська сторона презентувала німецькій делегації як термінові потреби енергетичної галузі, що виникли після останніх ракетних обстрілів з боку рф, так і інвестиційні можливості у ключових галузях вітчизняної економіки - енергетиці, транспорті й логістиці, агропереробці, видобутку критичних матеріалів та зеленій металургії. Про це під час зустрічі з Віцеканцлером - Федеральним міністром економіки та захисту клімату Німеччини Робертом Габеком розповіла Перший віцепрем’єр-міністр України – Міністр економіки України Юлія Свириденко.
На зустрічі також були присутні заступник глави Офісу президента України Ростислав Шурма, Міністр енергетики України Герман Галущенко та Міністр з питань стратегічних галузей промисловості України Олександр Камишін, а також представники великих українських та німецьких компаній.
«Перш за все хочу подякувати Німеччині, яка вже два роки активно підтримує нашу армію військовою допомогою, надає допомогу нашим біженцям, підтримує нашу економіку. Я вдячна Федеральному уряду за всебічну та суттєву допомогу з їхнього боку. З початку повномасштабної агресії ми отримали від вас загалом 32,2 млрд євро. Німеччина також є локомотивом оборонної підтримки України. Я високо ціную, що на цей рік обсяг такої допомоги нашим збройним силам закладено у федеральному бюджеті на рівні 7,1 млрд євро. Як Міністр економіки, я не можу не згадати економічну підтримку. Зокрема, з приватного сектору. Ваші компанії є справжнім прикладом для інших міжнародних партнерів. Вони не лише продовжують працювати на нашому ринку, а й інвестують у нові виробництва», - наголосила Юлія Свириденко.
За її словами Уряд Німеччини та страхова компанія Euler Hermes минулого року продовжили реалізацію програми інвестиційних гарантій. Загалом в Україні зараз вже діють 46 гарантій на суму близько 340 млн євро, а обсяг експорту під німецькі гарантії у 2023 році склав близько 170 млн євро.
«На сьогодні ми маємо успішні приклади створення спільних підприємств і локалізації німецького виробництва в Україні, особливо в оборонній сфері. Впевнена, що наші країни мають ще більший потенціал для співпраці в багатьох галузях економіки. Ми визначили найбільш перспективні сектори для інвестицій, які можуть зацікавити німецькі компанії, Це енергетика, транспорт і логістика, агропереробний комплекс, виробництво критичних матеріалів та зеленої сталі», - продовжила Юлія Свириденко.
Наразі в енергетиці є понад 200 перспективних проєктів на загальну суму 60 млрд доларів, серед яких вітрові та сонячні електростанції, децентралізована генерація, біопаливні станції, видобуток природного газу та нафти.
Особливу увагу сторони приділили розбудові в Україні розподіленої генерації. Після того, як рф знищила частину електрогенерації, проєкти будівництва нових невеликих когенеративних потужностей набувають особливої актуальності. Під час розмови сторони обговорювали можливості використання німецьких та українських комплектуючих для побудови розгалуженої системи генерації.
В секторах транспорту і логістики німецькому бізнесу презентували 73 перспективних проєкти на загальну суму 2,7 млрд дол., у тому числі проєкти залізничного, морського та річкового транспорту та експортної логістики. У сфері агропереробки продемонстрували понад 80 найперспективніших проєктів на загальну суму понад 2,9 млрд доларів.
Також під час розмови обговорили перспективи залучення німецького бізнесу до галузей збільшення видобутку й обробки літію, графіту, титану, нікелю та інших критичних матеріалів. Разом із виробництвом “зеленої сталі” в цих секторах налічується 55 проєктів на загальну суму 8,2 мільярда доларів.
Німецька сторона висловила свою солідарність з Україною у війні проти рф, пообіцяла і надалі надавати, як воєнну, так і економічну допомогу.