• Перейти до основного вмісту

Міністерство економіки України

Все, що може приносити дохід росії та забезпечувати російську армію, має бути під санкціями, - Юлія Свириденко

Включка 1+1

Міжнародні партнери України продовжують підтримувати нашу країну на санкційному фронті. Зокрема, 10-й пакет санкцій від Європейського Союзу охоплює фінансові установи рф, заборону на експорт до росії товарі подвійного призначення, Велика Британія запропонувала санкції проти російської ядерної енергетики, США запровадили додаткові мита на імпорт російських металів. Ми регулярно надаємо інформацію нашим партнерам щодо впливу санкцій на економіку росії та працюємо над посиленням санкційного тиску на державу-агресора. 

Про це розповіла Перший віце-прем’єр-міністр – Міністр економіки України Юлія Свириденко під час прямого ефіру на Національному телемарафоні 1 березня.

«Найбільший ефект ми очікуємо від віддзеркалення секторальних санкцій. Це потужний удар по агресору, адже під дію санкцій підпадають сотні російських банків, тисячі фінансових установ, кредитних організацій, страхових компаній та інвестиційних фондів, які фінансують війну. Фінансовий сектор є найбільш чутливим для наших партнерів, але дуже необхідним для нас. Ми використовуємо всі доступні нам інструменти для того, щоб заблокувати російські банки та припинити діяльність іноземних фінансових установ на території росії», - зауважила Юлія Свириденко.

Ослаблення економіки рф до стану, коли росія буде не в змозі вести війну не лише можливе – це є ключовим завданням санкційної політики України та партнерів. Щоб росія припинила фінансувати війну та застосовувати ядерний тероризм необхідно посилювати санкційний тиск на Росатом та атомну енергетику рф. Країна-агресор повинна втратити місце глобального експортера на світовому енергетичному ринку. 

Інший важливий напрямок, над яким працює Україна – запровадження обмежень на імпорт російських алмазів, каучку за який російський бюджет щороку отримує $2 млрд. Формування глобальних підходів з цього питання вирішуватиметься, зокрема, на рівні G7. Також серед пріоритетів залишаються російські пропагандисти, банки, які займаються обслуговуванням ВПК рф, металургійна промисловість, посилення візових обмежень для прихильників режиму агресора.

«Важливим питанням залишається виявлення та запобігання обходу санкцій. Ми з партнерами працюємо над тим, щоб удосконалити ці механізми. Євросоюз вже запровадив обмежувальні заходи в 10-му пакеті санкцій проти третіх країн, зокрема Ірану, які дають змогу росії обходити санкції. Завдання в тому, щоб включити ці країни в санкційні пакети усіх наших партнерів», - додала Юлія Свириденко.

Підписка на новини

https://freegeoip.net/json