Мінекономіки спільно з KSE запускає проєкт підтримки розробників роботизованих косарок для потреб гумрозмінування, — Юлія Свириденко
23.04.2024 | 12:20 | Відділ зв’язків з громадськістю та засобами масової інформаціїМіністерство економіки України разом з KSE Graduate Business School шукає проєкти та рішення, що пришвидшать очищення території України від мін. В рамках акселераційної програми підтримки інновацій у гуманітарному розмінуванні, яка реалізується за ініціативи Мінекономіки спільно із KSE, стартує новий проєкт «Безпечне поле».
«Проєкт з пошуку та підтримки інновацій та сучасних рішень у сфері гумрозмінування набирає обертів. Попередня робота дала чудовий результат. Свої напрацювання представили майже півсотні учасників організованих Мінекономіки та Київською школою економіки Demining Bootcamp. Маємо розробників, що вже тестують вітчизняну машину для розмінування, або отримали грант НАТО на удосконалення своїх розробок.
Сьогодні відкриваємо набір за новим напрямком. Піротехнічним підрозділам потрібна техніка, яка полегшить підготовку полів до розмінування та зробить цей етап роботи безпечним для саперів. Тож запрошуємо винахідників та виробників, які мають відповідні розробки долучитися до участі в хакатоні «Безпечне поле», - зазначила Перший віцепрем’єр-міністр України — Міністр економіки Юлія Свириденко.
Проєкт «Безпечне поле» створено спеціально для розробників, які можуть запропонувати прототипи роботизованих косарок. Техніка має оперативно обкошувати зарослі поля, готуючи їх таким чином до роботи саперів. Як розповів заступник Міністра економіки Ігор Безкаравайний, такі косарки вкрай необхідні для прискорення розмінування полів.
«Нині значна частина робочого часу сапера витрачається на підготовку площі до розмінування. Трава видаляється вручну, що суттєво сповільнює темпи. Іноземні виробники пропонують рішення, але роботизовані косарки іноземного виробництва коштують недешево. Ми переконані, що українські винахідники та виробники зможуть запропонувати не менш ефективні аналоги за доступними цінами. І готові підтримувати такі проєкти», - зазначив Ігор Безкаравайний.
Зареєструватися на участь в хакатоні винахідники та виробники можуть на сайті KSE Graduate Business School. Крайній термін подачі заявок на участь – 15 травня 2024 року.