• Перейти до основного вмісту

Міністерство економіки України

Розвиток інвестиційного клімату в Україні - один із ключових пріоритетів Уряду

Україна має значний інвестиційний потенціал і Уряд системно працює над його розвитком. Про це заявив заступник Міністра розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України Олександр Романішин під час участі у міжнародній конференції «Україна у Вашингтоні і поза її межами. Підтримка інвесторів та стимулювання інвестицій в Україні», яка відбулась 11 травня.

«Розвиток інвестиційного клімату в Україні був і залишається одним із ключових пріоритетів. Я абсолютно впевнений, що Україна має величезний інвестиційний потенціал. Підвищення інвестиційної привабливості держави - це системна багаторівнева робота, в рамках якої здійснюється низка складних, але вкрай необхідних реформ. Це включає земельну реформу та проведення прозорої малої та великої приватизації, а також забезпечення верховенства права», - зазначив заступник міністра Олександр Романішин.

Він нагадав, що в грудні 2020 року був ухвалений Закон «Про державну підтримку інвестиційних проектів із значними інвестиціями в Україні» або про так звану «інвестиційну няню», відповідно до якого передбачається низка стимулів для великих інвестиційних проектів. Зокрема, податкові пільги, спрощене надання землі, необхідної для інвестиційного проекту, будівництво/реконструкція суміжної інфраструктури за рахунок державного або місцевих бюджетів, консолідація гарантій інвесторів шляхом укладення прямої угоди з урядом України на 15 років. В свою чергу інвестор має забезпечити інвестиції на суму понад 20 млн. євро, створення нових робочих місць та гідну зарплату працівникам.

«Усі наслідки очевидні - приплив інвестицій, регіональний розвиток, зайнятість, підвищення рівня життя», - наголосив Олександр Романішин.

Він також повідомив, що незабаром Уряд ухвалить низку підзаконних актів з метою забезпечення повного застосування Закону про «інвестняні». Зокрема, будуть затверджені вимоги щодо змісту техніко-економічного обґрунтування (ТЕО) інвестиційних проектів із значними інвестиціями. Так, ТЕО повинне буде містити інформацію про результати аналізу соціально-економічних показників проекту та оцінку його соціального ефекту; оцінку технічної доцільності проекту та опис технічних рішень; опис ринкового середовища; фінансовий аналіз проекту; опис форм та загальний обсяг державної підтримки; результати аналізу екологічних аспектів проекту; виявлені проектні ризики, їх оцінку, а також визначення форми управління такими ризиками; термін та етапи реалізації проекту.

Також Урядом будуть затверджені вимоги до фінансової спроможності претендентів на реалізацію інвестиційних проектів із значними інвестиціями, які встановлюють обов'язкові критерії фінансової спроможності заявника, зокрема, такі як: критерій достатності капіталу; критерій достатності чистого операційного грошового потоку; критерій наявності джерел фінансування для покриття значних інвестицій. 

Організаційною та консультаційною підтримкою великих інвесторів займатиметься створене Урядом державне агентство «UkraineInvest».   

Підписка на новини

https://freegeoip.net/json