• Перейти до основного вмісту

Міністерство економіки України

Ще три індикатори Плану для Ukraine Facility виконано 

Верховна Рада України підтримала низку важливих євроінтеграційних законів, кожен з яких є індикатором виконання Плану України з реалізації ініціативи Європейського Союзу Ukraine Facility.  Парламентарі проголосували за спрощення підтримки агросектора, приватизацію держбанків та реформу у сфері банкрутства.

«Цього тижня Верховна Рада ухвалила 3 важливі індикатори Плану України в рамках Ukraine Facility. Зокрема ухвалені закони сприятимуть цифровізації аграрного сектору, залученню інвестицій в банківську сферу, а також вдосконаленню процедури банкрутства з фокусом на збереження платоспроможності позичальників. Мінекономіки як національний координатор виконання Плану надає підтримку відповідальним органам влади та продовжить забезпечувати реалізацію Ukraine Facility. Тож ми вдячні парламентарям за плідну роботу і сподіваємося на ухвалення наступних індикаторів», – зазначив Перший заступник міністра економіки України Олексій Соболев.

Індикатори Плану України, ухвалені Верховною Радою: 

  • Закон «Про Державний аграрний реєстр». Його ключова мета  — цифровізація та прозорість агросектору, виконання було заплановано на 4 квартал 2024 року. Прийняття закону розширить держпідтримку підприємців галузі. Окрім того, український агросектор й надалі цифровізуватиметься, а Державний аграрний реєстр має стати єдиним електронним вікном для спілкування агровиробників із органами влади. Такі механізми вдало працюють в Європі і використовуються для  отримання фінансової допомоги;
  • Закон України «Про особливості продажу пакетів акцій, що належать державі у статутному капіталі банків, у капіталізації яких взяла участь держава».  Переглянуте законодавство надає можливість як продажу різних за розмірами часток у банках державного сектору, так і повний продаж — за принципами, погодженими з міжнародними донорами відповідно до рекомендацій Світового банку.  Це дозволить підвищити конкуренцію в банківському секторі, спонукатиме банки впроваджувати інновації, надавати кращі послуги та вигідніші умови для споживачів, залучить приватні інвестиції у банківський сектор;
  • Закон України про вдосконалення режиму банкрутства та відповідні підзаконні акти, що запроваджує систему запобігання неплатоспроможності та інструмент раннього попередження для юридичних осіб та підприємців відповідно до принципів Директиви ЄС 2019/1023 про рамки превентивної реструктуризації. Це допоможе Україні покращити її міжнародну репутацію як надійної юрисдикції для ведення бізнесу. Дозволить ефективно превентивно реструктуризувати платоспроможних боржників із фінансовими труднощами, мінімізує втрати робочих місць і вартість для кредиторів у ланцюжку постачання, збереже виробництво та технології, а отже - принесе користь економіці України в цілому.

Відповідно до Плану України, Мінекономіки є національним координатором Ukraine Facility. Міністерство забезпечує організацію і проведення моніторингу виконання Плану та щоквартальну підготовку звітної документації для Європейської Комісії. 

Загалом, цього кварталу Україна мала виконати девʼять індикаторів Плану, з яких успішно виконано вже пʼять. Робота завершена по ще одному індикатору, який очікує на зарахування, інші три — на фінальній стадії виконання.

Більше інформації про План для реалізації Ukraine Facility та статус виконання індикаторів тут - https://www.ukrainefacility.me.gov.ua/ 

 

 

Підписка на новини

https://freegeoip.net/json