• Перейти до основного вмісту

Міністерство економіки України

Міжвідомча робоча група з детінізації економіки перейшла до секторального розгляду проблем

Міжвідомча робоча група з детінізації економіки перейшла до секторального розгляду проблем

На черговому засіданні Міжвідомчої робочої групи з детінізації економіки під головуванням Першого віце-прем’єр-міністра – Міністра економіки України Олексія Любченка розглянули низку заходів для виведення економіки “з тіні”. Зокрема, були обговорені питання детінізації в сфері земельних відносин, спиртової, лікеро-горілчаної галузей, ринку пально-мастильних матеріалів, попередження діяльності нелегальних АЗС.

«Сьогодні ми розпочинаємо аналізувати тіньову економіку за секторальними напрямками. Наша робота спрямована на координацію зусиль для визначення завдань причетним та подальшої розробки конкретних заходів зі зменшення частки тіньової економіки. Загалом функціонування тіньових сфер – вкрай болюче питання не лише української економіки та бюджету, які втрачають десятки мільярдів гривень, а й для громадян, які ризикують життям через вживання фальсифікованого алкоголю, це також шкода екології та матеріальні збитки через використання неякісного пального та багато інших негативних явищ», - зазначив під час засідання Перший віце-прем’єр-міністр – Міністр економіки України Олексій Любченко, який є головою Міжвідомчої робочої групи.

Щодо питання  земельних відносин в законодавчому полі та за його межами, то обсяг тіньової оренди, за оцінками різних експертів, сягає від 20 до 70 млрд грн щорічно. Найбільша проблема виникає із землями комунальної власності, значна частина яких ще не внесена до Державного кадастру України. Під час засідання учасники робочої групи визначили необхідність розробити заходи з удосконалення обміну інформацією між різними гілками влади, які адмініструють процес та посиленню контролю.

Під час розгляду питання детінізації  спиртової та лікеро-горілчаної галузей було зазначено, що за оцінками експертів, 40 % ринку перебуває у тіні, від чого Держбюджет недоотримує близько 10 млрд грн щороку. Голова робочої групи запропонував залучити до роботи “Інститут економіки та прогнозування Національної академії наук України” з метою оцінки, як встановлення МРЦ (мінімальної роздрібної ціни) впливає на рівень тінізації ринку та розробку пропозицій щодо підтримки легальних виробників. Також були озвучені пропозиції до правоохоронних органів розробити заходи з підвищення ефективності робити у запобіганні порушень у даному секторі.

Через тіньовий ринок пально-мастильних матеріалів держава недоотримує близько 3,7 млрд грн на рік. Учасники робочої групи зазначили, що наразі виникла правова колізія, адже функція боротьби з діяльністю нелегальних АЗС в основному була покладена на Державну фіскальну службу, яка наразі знаходиться у стані ліквідації. Для розв'язання поточних проблем виникла необхідність щодо тимчасового покладання функцій на інші правоохоронні органи до визначення органа, який стане правонаступником з виконання постійних функцій.

«Ми вже структурували сектори, де спостерігаємо значні втрати для бюджету України через тіньову економіку. Сьогодні за результатами нашої роботи будуть сформовані протокольні рішення з питань, які розглядаються, опрацюємо їх з причетними та визначимо відповідальних для розробки заходів. Важливо, що головною метою нашої роботи є розробка інституційних та системних змін, які унеможливлять подальше зростання тіньової економіки та сприятимуть її зменшенню», - зауважив Перший віце-прем'єр-міністр України.

У засіданні взяли участь представники Мінекономіки, Мінфіну, Міністерства аграрної політики та продовольства, Бюро економічної безпеки, Державної казначейської служби, Національного банку, Національної поліції України, Державної податкової служби, Державної митної служби, Державної служби фінансового моніторингу, Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку та інші. Також були запрошені представники Федерації роботодавців України.

 

Підписка на новини

https://freegeoip.net/json