Залучення інвестицій, посилення торгівлі та налагодження бізнес-зв’язків – результати робочого візиту у Чилі
17.05.2024 | 09:22 | Відділ зв’язків з громадськістю та засобами масової інформаціїПерспективи проведення в останньому кварталі цього року Спільного засідання Українсько-Чилійської Урядової Комісії, яке востаннє відбувалося 13 років тому, поглиблення співпраці у торгівлі і залученні інвестицій – ці питання обговорили Україна та Чилі під час першого за понад десяток років візиту української делегації високого рівня у Чилі.
До складу делегації увійшли Перший віцепрем’єр-міністр України – Міністр економіки України Юлія Свириденко, Міністр з питань стратегічних галузей промисловості України Олександр Камишін, заступник Міністра оборони України Дмитро Кліменков, Представник Уповноваженого з рівних прав і свобод прав національних меншин політичних та релігійних поглядів Михайло Спасов.
«Цим візитом ми поглиблюємо економічне співробітництво із Чилі. Нам важливо розвивати стратегічні партнерства із країнами Латинської Америки, адже це чималий ринок, який цікавий як українським виробникам, так і навпаки, чилійський бізнес зацікавлений в інвестиціях в Україну. Запросили чилійські компанії доєднатися до Ukraine Recovery Conference у Берліні. Деякі, вже готують конкретні проєкти і пропозиції», - зазначила Юлія Свириденко.
Українська делегація провела переговори із Міністром економіки, розвитку та туризму Чилі Ніколасом Грау, Президентом Національної палати торгівлі, послуг та туризму Чилі Х.Пакоміо Торресом, Президентом Конфедерації промисловості та торгівлі Чилі Рікардо Мевесом та Міністром сільського господарства Чилі Е. Валенсуелою.
«Головні сфери, цікаві партнерам – видобування, особливо співпраця у розрізі критичних матеріалів, аграрний сектор, переробна промисловість, діджиталізація. Крім того, Чилі має гарні приклади державно-приватного партнерства і готова ділитися цим досвідом з Україною. Як і готова до створення спільних підприємств», - зазначила Юлія Свириденко.
Крім того, сторони домовилися про поглиблення співпраці на рівні торгових палат України та Чилі, а також інвестиційних агенцій обох країн.
Також на порядку денному були питання роботи над Угодою про вільну торгівлю між Україною і Чилі, покращення логістики для експорту та підтримки української енергетичної інфраструктури на фоні системних російських обстрілів.