Уряд удосконалив механізм проведення торгів: оновлено систему оскарження
22.04.2020 | 15:39 | Прес-служба МінекономікиСьогодні, 22 квітня, на черговому засіданні Уряду прийнято Постанову, яка врегульовує розмір плати, порядок здійснення плати за скаргу до АМКУ та її повернення суб’єкту оскарження.
Реалізація Постанови сприятиме захисту прав та інтересів підприємців у публічних закупівлях, а також значно зменшить безпідставне затягування торгів і неефективних витрат часу членів Антимонопольного комітету.
Так, затверджено диференційований розмір плати за подання скарги в залежності від очікуваної вартості закупівлі з обмеженим мінімальним та максимальним розмірами.
-
у разі оскарження умов тендерної документації, вартість скарги дорівнюватиме 0,3 % від очікуваної вартості закупівлі, при цьому мінімальна вартість становитиме 2 тис. грн, а максимальна - 85 тис. грн.
-
у разі оскарження рішень замовника вартість скарги дорівнюватиме 0,6% від очікуваної вартості закупівлі, при цьому мінімальна вартість скарги становитиме 3 тис. грн, а максимальна - 170 тис. грн.
Також затверджено Порядок здійснення плати через електронну систему закупівель та її повернення суб’єкту оскарження, що передбачає:
- відкриття адміністратором електронної системи закупівель (ДП “ПРОЗОРРО”) поточного рахунку у державному банку, з якого кошти будуть перераховуватися або до державного бюджету України (у разі відхилення скарги) або суб’єкту оскарження (у разі задоволення скарги);
- здійснення плати за скаргу суб’єктом оскарження через електронну систему;
- порядок зазначення суб’єктом оскарження реквізитів його рахунку для здійснення повернення коштів;
- умови, за яких скарга вважається сплаченою;
- порядок повернення коштів, що надійшли помилково або не за призначенням.