Працюємо над тим, щоб до обмежень проти атомної галузі рф долучилися країни ЄС, - Юлія Свириденко
13.04.2023 | 14:00 | Відділ зв’язків з громадськістю та засобами масової інформаціїКиїв підготував план посилення санкцій проти росії та закликає союзників прискорити опрацювання нормативно-правової бази та практичних інструментів для використання конфіскованих російських активів за кордоном на потреби відновлення нашої держави. Про це йшлося під час чергового брифінгу з питань санкційної політики в Офісі Президента для голів дипломатичних місій країн Європейського Союзу та Представництва ЄС в Україні, присвяченого пріоритетним питанням санкційної політики щодо росії за участі Першого віцепрем'єр-міністра – Міністра економіки Юлії Свириденко й радників керівника Офісу Глави держави Владислава Власюка та Дарії Зарівної.
«Україна вже має практичні напрацювання щодо механізму використання конфіскованих російських активів для відновлення нашої економіки. Закликаємо держави ЄС прискорити доопрацювання нормативно-правової бази та практичних інструментів для використання конфіскованих російських активів за кордоном, необхідних для потреб відбудови держави», – зазначила Юлія Свириденко.
Перший віцепрем'єр-міністр – Міністр економіки наголосила на необхідності посилювати санкційний тиск. Юлія Свириденко поінформувала послів про роботу очолюваної нею Міжвідомчої робочої групи з питань санкційної політики та, зокрема, про перебіг стягнення майна підсанкційних осіб на користь держави.
У свою чергу радник керівника Офісу Глави держави, член Міжвідомчої робочої групи з питань реалізації державної санкційної політики Владислав Власюк повідомив про завершення опрацювання Міжнародною санкційною групою Єрмака-Макфола нового плану дій щодо посилення санкцій.
«Наступного тижня Міжнародна санкційна група Єрмака-Макфола презентує План дій 2.0 щодо посилення санкцій проти росії. Перший документ став основою для запровадження багатьох санкційних обмежень, тож сподіваємося, що План 2.0 буде справжньою дорожньою картою для запровадження подальших санкцій», – зазначив Владислав Власюк.
Під час брифінгу було акцентовано на основних пріоритетах посилення санкційного тиску: запровадження санкцій проти «Росатому», та їх розширення проти банків. Обмеження проти ВПК та високотехнологічних галузей, що працюють на військово-промисловий комплекс рф, пропагандистів і представників шоу-бізнесу. Також наголошувалося на необхідності посилювати ефективність заходів, спрямованих проти обходу санкцій.
Радниця керівника Офісу Президента Дарія Зарівна акцентувала на важливості накладення санкцій на пропагандистів.
«Ця війна – також інформаційна. Пропагандисти – одна із запорук існування путінського режиму. Прокремлівські журналісти, артисти, радикальні громадські об’єднання – важливі об’єкти для санкційного тиску. Накладення обмежень на їхні закордонні активи, на можливості подорожувати світом неодмінно посилять ефект у боротьбі з агресором», – наголосила Дарія Зарівна.
Як зазначила за підсумками брифінгу Юлія Свириденко, Україна бачить неухильну рішучість партнерів посилювати санкційний тиск на державу агресора. Доказом цьому, зокрема, є запровадження Сполученими Штатами Америки чергових санкцій проти структур «Росатому».
«Це рішення свідчить, що наша спільна робота дає результат. Влітку минулого року, коли Президент України Володимир Зеленський закликав світову спільноту запровадити санкції проти атомної галузі рф мало хто серед наших партнерів вірив, що такі рішення можливі найближчим часом – з огляду на інтегрованість «Росатому» в світову та європейську атомну енергетику та чутливість галузі. Однак сьогодні такі санкції – вже реальність. США та Британія запровадили перші обмеження до осіб та компаній, пов’язаних з «Росатомом», у пакетах, ухвалених до річниці широкомасштабного вторгнення рф в Україну. Нині США посилили тиск в цій сфері. Ми продовжуємо працювати над тим, щоб до обмежень проти атомної галузі долучилися країни Європейського Союзу і бачимо прогрес у цьому питанні», - зазначила Юлія Свириденко.
Нагадаємо, США вперше запровадили санкції проти атомної галузі рф. Так, зокрема, під обмеження потрапили АТ «Науково-дослідний та конструкторський інститут монтажної технології – АТОМБУД», Коврівський механічний завод, ВПО «Точмаш» та компанія «Русатом Оверсіз», яка відповідає за проєкти «Росатома» за кордоном.