• Перейти до основного вмісту

Міністерство економіки України

Контртерористичний удар по “Росатому” і не тільки: в Україні з’явилась робоча група, що буде координувати санкції проти рф

Свириденко-санкції

Санкції проти ядерних терористів, військових злочинців, а також арешт на користь України мільярдних російських статків - такі завдання стоять перед новоствореною Міжвідомчою робочою групою з питань реалізації державної санкційної політики. 

До складу Санкційної групи увійшли представники ключових міністерств і відомств, а головою призначено Першого віцепрем’єр-міністра України Юлію Свириденко.

Мета створення Міжвідомчої робочої групи з питань реалізації державної санкційної політики – прискорити накладення санкцій, які ініційовані багатьма органами державної влади і перебувають на різних стадіях ухвалення.

«Президент Володимир Зеленський та голова Офісу Президента Андрій Єрмак поставили перед групою  чіткі завдання. Координувати та прискорювати санкції проти тисяч фізичних та юридичних осіб рф, які в той чи інший спосіб причетні до агресії проти України та щоденно загрожують безпеці країни та наших громадян. Ми бачимо, що всі дотичні органи влади ведуть активну роботу з цього питання. Настав час упорядкувати цей процес та показати усьому світові, що санкційна політика України є ефективною та комплексною» - коментує голова Міжвідомчої робочої групи, Перший віцепрем’єр – Міністр економіки України Юлія Свириденко.

Що вирішили

Під час першого засідання було вирішено, що Міжвідомча робоча група упорядкує існуючі ініціативи, які перебувають на різних стадіях схвалення, та надаватиме рекомендації щодо прийняття остаточних рішень задля накладення належних санкцій на осіб.

Ці рекомендації базуватимуться на принципах та підходах партнерів України і максимально враховуватимуть досвід санкційної політики проти рф, яку застосовують США, Велика Британія, країни ЄС та ін.

Перші рекомендації: удар по “Росатому”

Міжвідомча робоча група рекомендувала винести на найближче засідання Уряду пропозиції щодо санкцій проти російських олігархів, посадових осіб, пропагандистів рф, які складають політичну та економічну основу агресії проти України. Також було розглянуто комплекс санкцій у сфері ядерної енергетики.

Зокрема, йдеться про осіб, пов’язаних із “Росатомом”, з огляду на ті злочини, що відбуваються на окупованих об’єктах атомної енергетики. Саме на необхідності цього пакету санкцій нещодавно наголошував Президент України Володимир Зеленський, коментуючи ситуацію навколо Запорізької АЕС і “ядерний шантаж” з боку росіян.

Також в роботу взято санкційний список МЗС, підготовлений з метою синхронізації із заходами наших партнерів. 

Надано увагу і санкціям у вигляді стягнення в дохід держави активів. Особливості цього виду обмежень полягають у тому, що вони застосовуються за рішенням Вищого антикорупційного суду за поданням Міністерства юстиції. У звʼязку із цим є необхідність повного блокування активів. 

За результатами засідання на розгляд Уряду будуть подані відповідні проекти.

«Санкції і військовий наступ ЗСУ – це, безумовно, головні елементи пришвидшення перемоги України у війні. І ця Міжвідомча робоча група допоможе скоординувати дії усіх ключових відомств країни на санкційному та економічному фронтах, щоб допомогти нашим Збройним силам найшвидше розбити ворога. І, запевняю, це не просто якась чергова комісія, яка щось говорить. Саме її рекомендації максимально оперативно будуть втілюватись у конкретні дії та рішення, впливаючи на хід війни» - запевнила голова Міжвідомчої робочої групи, Перший віцепрем’єр України Юлія Свириденко.

Довідка

Міжвідомча група з питань реалізації державної санкційної політики є тимчасовим консультативно-дорадчим органом Кабінету Міністрів України і працюватиме під головуванням Першого віце-прем’єр-міністра України – Міністра економіки. 

До складу входять урядовці з міністерств економіки, оборони, фінансів, юстиції, внутрішніх справ, закордонний справ та з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій. Також до роботи залучені представники Офісу Президента, Національного банку України, Генеральної прокуратури, СБУ, Служби зовнішньої розвідки, Національного агентства з питань запобігання корупції. 

Передбачається залучення представників інших державних органів та відомств. Зокрема, на засіданні групи були присутні інші фахівці, які залучені до роботи над запровадженням санкцій.

Раніше Кабінет Міністрів України підтримав рішення про запровадження повного ембарго на імпорт товарів з російської федерації. Відтепер жодна продукція рф не зможе бути ввезена на територію України. Також ухвалено рішення про вилучення понад 900 об’єктів права власності росії на користь України.

Підписка на новини

https://freegeoip.net/json