Дорожня карта Doing Business 2017 – шлях із 57 етапів

Клименко

Дорожня карта Doing Business, реалізація якої дозволить Україні наступного року увійти в топ-50, а за два роки - у топ-20 рейтингу, була вперше презентована на засіданні робочої групи «Цільова команда реформ з дерегуляції» в Міністерстві економічного розвитку і торгівлі України в четвер після довгоочікуваного затвердження на засіданні Уряду.

Це досить великий та детальний план, який включає 57 пунктів та має бути реалізований протягом наступного року, нагадала заступник Міністра економічного розвитку і торгівлі України – керівник апарату Юлія Клименко.

План передбачає внесення змін до законопроектів щодо реєстрації бізнесу, початку будівництва, підключення до електромереж, захисту прав інвесторів, отримання кредитів та інших параметрів, за якими у світі вимірюють легкість ведення бізнесу в кожній країні.

Учасники робочої групи «Цільова команда реформ з дерегуляції» позитивно сприйняли план дій - дорожню карту Doing Business, яку презентував експерт BRDO Денис Малюська. Карта, яку BRDO за місяць підготував у співпраці з Мінекономрозвитку та Easy Business, стала одним із перших результатів роботи Офісу.

В середу на засіданні Кабміну цей план дій був «легалізований» розпорядженням «Про затвердження Плану дій щодо імплементації кращих практик якісного та ефективного регулювання, відображених Групою Світового банку у методології рейтингу Doing Business 2017».

Учасники команди реформи з дерегуляції також підбили підсумки за 2015 рік. На жаль, виконання Плану дерегуляції йде не так швидко, як очікувалось, тому що багато часу займають погодження й інші процедури. На сьогодні виконано 48%, а, з урахуванням етапності виконання - 68% пунктів плану, підкреслила Юлія Клименко.

Документи щодо 34 пунктів плану (близько 25%) знаходяться у Верховній Раді, та їх виконання залежить виключно від голосування парламентарів. Іще по 39 пунктах – на погодженні в центральних органах виконавчої влади.

Мінекономрозвитку має намір ініціювати наступний «День дерегуляції» в українському парламенті у другій половині січня. Один із законопроектів для цього засідання був затверджений у середу на засіданні Кабінету Міністрів – про скасування або переведення на декларативний принцип 20 дозвільних документів для бізнесу.

Проектний менеджер реформи дерегуляції Національної ради реформ Дмитро Романович нагадав, що на засіданні було попередньо затверджено 21 ініціативу, які прямо або побічно пов'язані з дерегуляцією (стосовно 15 пунктів плану дерегуляції). Серед них: методика аналізу регуляторного впливу для нормативних актів, правила розміщення реклами, законопроект щодо авторських прав, 10 різноманітних документів щодо технічного регулювання, зокрема, 2 пріоритетних технічних регламенти.

Підписка на новини

https://freegeoip.net/json