Міністерство економіки України

Україна приєдналася до спільної декларації щодо Венесуели

Україна приєдналася до спільної декларації щодо Венесуели

Україна і ще 20 країн приєдналися до спільної декларації щодо Венесуели. Підписання відбулося на полях інавгурації Президента Домініканської Республіки Луіса Абінадера. Україну на інавгурації представляла Перша віцепрем’єр-міністерка України – Міністерка економіки України Юлія Свириденко. Це перший візит української делегації у Домініканську Республіку за останні 22 роки. 

Підписання декларації відбулося у Санто-Домінго-де-Гусман. Країни-підписанти висловлюють сильний заклик до стриманості у своїх публічних діях всі політичних акторів у Венесуелі. 

Серед країн, які підписали декларацію: ⁠Аргентинська Республіка, Канада, ⁠Республіка Чилі, Чеська Республіка, ⁠Республіка Коста-Рика, Республіка Еквадор, Королівство Іспанія, Сполучені Штати Америки, Республіка Гватемала, ⁠Кооперативна Республіка Гаяна, Італійська Республіка, Королівство Нідерланди, ⁠Республіка Панама, ⁠Республіка Парагвай, ⁠Республіка Перу, ⁠Португальська Республіка, Домініканська Республіка, Республіка Суринам, ⁠Східна Республіка Уругвай, Європейський Союз.

«Повага до гідності людини є основними принципами, на яких будується мирне співіснування в наших суспільствах. Ми закликаємо до дотримання демократичних принципів, а також прав людини та основних свобод усіх венесуельців, зокрема свободи мирних зібрань та свободи вираження поглядів. Захист демократичних принципів у Венесуелі важливий нам так само, як країнам Латинської Америки не байдужа доля України і цінностей які ми захищаємо від російської агресії», - зазначила Юлія Свириденко

Підписанти декларації також закликали до звільнення свавільно затриманих венесуельців під час мирних протестів. 

«Ми висловлюємо глибоке засудження репресій щодо протестувальників та насильства, яке забрало життя багатьох венесуельців у поствиборчому контексті. Ми терміново закликаємо Венесуелу припинити насильство та звільнити всіх затриманих, включно з представниками опозиції. Крім того, ми просимо негайного повернення Управління Верховного комісара ООН з прав людини до Венесуели і закликаємо Венесуелу забезпечити необхідні умови для повного виконання ним свого мандату», - йдеться у тексті декларації. 

Підписанти закликали опублікувати оригінальні протоколи виборів та провести неупереджену і незалежну перевірку цих результатів, бажано міжнародною організацією, щоб забезпечити повагу до волі венесуельського народу, вираженої на виборах. 

Нагадаємо, під час подій з інавгурації Президента Домініканської Республіки, Юлія Свириденко провела зустріч із Віце-президенткою країни Ракель Пенья, де отримала запевнення, що Домініканська республіка має потенціал стати логістичним центром для українського експорту в регіон й зацікавлена у нарощенні обсягу імпорту з України. Україна і Домініканська республіка домовились налагодити співпрацю на рівні Торгово-промислових палат для подальшого проведення бізнес-форумів і посилення двосторонньої торгівлі. 

Крім того, Юлія Свириденко провела зустрічі також із Президентом Гватемали Бернардо Аревало та Президентом Республіки Суринам Чан Сантохі, Прем'єр-міністром Белізу Джонні Брісеньо, Міністром закордонних справ Республіки Коста-Рика Арнольдо Андре Тіноко. 

За словами Юлії Свириденко, системна робота із країнами Латинської Америки і Карибського басейну дає результати. Як йдеться у колонці Першої віцепрем’єр-міністерки України для Interfax, нині триває активна робота над організацією Саміту Україна-Латинська Америка.

Підписка на новини

https://freegeoip.net/json