В Україні стартує програма електронного резидентства для іноземців — uResidency
27.09.2024 | 15:30 | Відділ зв’язків з громадськістю та засобами масової інформаціїУ вересні в Україні стартує повноцінний запуск програми uResidency — електронного резидентства для іноземців, які хочуть вести бізнес в юрисдикції нашої країни. Реалізація проєкту дозволить Україні отримати додаткові надходження від податків е-резидентів та нові можливості для залучення інвестицій.
Програма реалізується Міністерством цифрової трансформації України за підтримки Європейського Союзу в межах проєктів EU4DigitalUA та DT4UA і за фінансової підтримки Академії електронного управління Естонії.
«Відновлення країни потребує залучення інвестицій. Запуск uResidency — один із кроків які цьому сприятимуть. За підрахунками, кожні 1000 е-резидентів можуть принести в українську економіку близько $1 млн на рік», — зазначила Перша віцепрем’єр-міністерка України — Міністерка економіки України Юлія Свириденко.
uResidency — це спеціальний статус, що дає право іноземцям зареєструвати бізнес в юрисдикції України, отримувати дохід за межами України та автоматично сплачувати податки в Україні. Для е-резидентів діятимуть спеціальні податкові умови — усього 5% від суми доходу. При цьому сплата податків та формування звітності відбувається автоматично.
Щоб отримати статус е-резидента не потрібно відвідувати Україну. Потенційний е-резидент повинен заповнити заяву через мобільний застосунок або на сайті е-резидентства України, відвідати українське консульство для ідентифікації та відкрити банківський рахунок. Згодом процедура ідентифікації буде теж цифровізована й доступна онлайн.
На першому етапі очікується долучити близько 1 000 е-резидентів. Фокус uResidency — на спеціалістах ІТ-сфери з Азії та Європи. Наразі послуга буде доступна для громадян Словенії, Індії, Пакистану і Таїланду із подальшим розширенням програми на інші країни. При цьому забороняється участь у програмі країнам, визнаним державою-агресором та/або державою-окупантом щодо України.
«Дякую команді Міністерства цифрової трансформації України за їхню роботу над розвитком програми. Народним депутатам, які працювали над відповідною законодавчою базою. Міністерству фінансів, Національному банку України та іншим держорганам, завдяки яким цей інструмент став можливим. Це важливий крок для розвитку підприємництва в Україні та підтримки нашої економіки додатковими надходженнями», — наголосила Юлія Свириденко.