• Перейти до основного вмісту

Міністерство економіки України

Дві третини коштів «Зимової єПідтримки» українці витратили на комунальні послуги

Українці почали використовувати отриману від держави допомогу за програмою «Зимова єПідтримка». Основними статтями витрат стали комунальні послуги, мобільний зв’язок і донати на ЗСУ. Зокрема, на комунальні послуги громадяни спрямували 63% коштів, 17% витратили на мобільний зв’язок, а близько 4% перерахували на потреби військових через благодійні фонди та волонтерські організації.

Загалом за перші дні від зарахування коштів українці витратили близько 720 млн грн. 

«Ініційована Президентом програма «Зимова єПідтримка» дійсно допомагає людям. Перші виплати збіглися з періодом оплати за комірне, і ми бачимо, що кошти від держави стали українцям у пригоді. Родина з двох дорослих і двох дітей зможе оплатити низку комунальних послуг або покриє інші нагальні витрати. Підтримуємо громадян в складні часи. Тих, хто не потребує допомоги держави, заохочуємо донатити ці кошти на армію», — зазначила Перша віцепрем’єр-міністерка України – Міністерка економіки України Юлія Свириденко.

Оплатити комунальні послуги постачальники просять до 20 числа, тож тим, хто ще цього не зробив, буде зручно скористатися «Зимовою єПідтримкою» для оплати рахунків. Також численні благодійні фонди оголосили про зацікавленість залучити тисячу на потреби сил оборони.

Гроші від держави за заявками в Дії надходять на картку Національний кешбек протягом 10 робочих днів. Упродовж 10-11 грудня держава виплатила допомогу 1,8 млн дорослих та 520 тис. дітей, тобто тим, хто подав заявку 1 грудня. Найближчим часом будуть опрацьовані заявки, подані через Дію за 2 та 3 грудня. 

Станом на 13 грудня, кількість заявок у Дії досягла вже 6,9 млн, з них 1,9 млн — на дітей. 

Подати заявку на «Зимову єПідтримку» можна до кінця лютого, а витратити кошти до завершення 2025 року. Програма доступна для всіх громадян на підконтрольній Україні території.

Здійснювати виплати «Зимової єПідтримки» почала також і Укрпошта. Через неї допомога надходить громадянам, які отримують через Укрпошту пенсії й інші соціальні виплати.

На що можна витратити кошти?

На оплату послуг — комунальних, медичних, освіту, транспорт, мобільний зв'язок, страхування та інші послуги. Купити книги та іншу друковану продукцію, ліки та лікарські засоби та медичні вироби українського виробництва, що зареєстровані в програмі «Національний кешбек» і продаються в торгових точках програми. Також 1000 грн можна витратити на благодійність або задонатити на ЗСУ.

Як подати заявку через Дію?

  • Авторизуйтеся в Дії.
  • У Сервісах виберіть Зимову єПідтримку.
  • Ознайомтеся з умовами програми та натисніть кнопку «Надіслати».
  • Оберіть, для кого призначена виплата, — для себе чи для дитини. Якщо для дитини — має підвантажитися свідоцтво про народження в Дії. Якщо не підвантажилось — натисніть «Додати свідоцтво».
  • Виберіть рахунок для виплати. Якщо у вас уже є картка Національний кешбек, виберіть її, якщо немає, Дія запропонує відкрити картку в застосунку одного з банків-партнерів. 
  • Перевірте дані, підтвердіть, що перебуваєте в Україні та натисніть «Надіслати».

Як отримати виплату через Укрпошту?

Цей спосіб підійде тим, хто вже отримує пенсію та інші соціальні виплати через Укрпошту. Жодних заяв подавати не потрібно — ви вже у списку Міністерства соціальної політики України. Про нарахування 1000 гривень вас повідомлять під час планової виплати пенсії або соцдопомоги.

Хто може подати заявку через банк?

  • Люди віком 65+, які не мають застосунку Дія (потрібно надати паспорт та РНОКПП)
  • Люди, які відмовилися від РНОКПП через релігійні переконання (потрібно надати паспорт із відповідною відміткою)
  • Опікуни, піклувальники або законні представники малолітніх чи неповнолітніх осіб (потрібно надати паспорт опікуна чи законного представника, документ про встановлення опіки чи піклування та свідоцтво про народження дитини)

Детальніше на сайті програми.

Довідково

Проєкт «Зимова єПідтримка» розроблено Міністерством економіки за участі Мінцифри та Мінсоцполітики. Учасниками проєкту є АТ «Укрпошта», технічний адміністратор інформаційної системи, фізичні особи, розрахунковий банк та уповноважені банки.

Підписка на новини

https://freegeoip.net/json