«Зроблено в Україні»: п’ять виробників долучилися до держпрограми компенсації за купівлю української техніки та електрообладнання
06.11.2024 | 15:34 | Відділ зв’язків з громадськістю та засобами масової інформаціїМіністерство економіки оновило перелік техніки та обладнання вітчизняного виробництва, покупцям яких держава повертатиме 15%. До нього включено ще 50 найменувань продукції, яку виробляють 7 українських підприємств.
«Державна програма часткової компенсації витрат на українську техніку та обладнання активно розвивається. До програми долучилися п’ять нових виробників, які загалом запропонували до переліку 40 найменувань техніки та обладнання. Ще десять позицій додали до переліку два виробники, які долучилися до програми раніше. Отже, покупці мають доступ до майже 140 позицій від 14 українських виробників. Ми продовжуємо розгляд заявок і розширення вибору для покупців», — повідомив заступник Міністра економіки Андрій Телюпа.
Відтепер 15% компенсації нараховуватиметься за придбання продукції таких підприємств:
- ТОВ «ТДС УКРСПЕЦТЕХНІКА» (Київська обл.) — за навантажувачі;
- ТДВ «Дизельмаш – КГУ» (Миколаївська обл.) — на когенераційні установки;
- ТОВ «Завод Кобзаренка» (Сумська обл.) — на причепи й напівпричепи різних модифікацій та цистерни;
- ТДВ «Укрліфтсервіс» (Київ) — на ліфти;
- ТОВ «ЧЕРНІГІВСЬКИЙ АВТОЗАВОД» (Чернігів) — на автобуси «Еталон».
Крім того, перелік доповнено продукцією виробників, які долучилися до програми раніше:
- ТОВ «Завод Євроформат» (Київ) — ліфти пасажирські різних модифікацій
- ТОВ «Велмаш-Україна» (Харківська обл.) — причепи.
Нагадаємо, що рішення про запуск програми компенсацій Кабінет Міністрів ухвалив 24 вересня 2024 року.
Покупці можуть отримати 15% компенсації (без урахування ПДВ) за придбання енергетичного, колісного, будівельного та спеціального обладнання.
Для виробників, щоб взяти участь у програмі потрібно:
- Подати електронну заявку до Мінекономіки.
- Надати інформацію про ступінь локалізації, калькуляцію собівартості та технологічні операції, розрахунок питомої ваги витрат на оплату праці.
Після перевірки Мінекономіки товари будуть включені до публічного переліку, інформація з якого передаватиметься банкам для реалізації програми.
Для покупців:
- оплатити техніку та обладнання через уповноважений банк;
- подати до уповноваженого банку заяву на компенсацію разом із копією платіжного документа та актом прийняття-передачі.
Банки-партнери: До програми вже приєдналися такі банки, як «БАНК ВОСТОК», «СКАЙ БАНК», «ПроКредит Банк», «ОТП Банк», «ПІРЕУС БАНК», АКБ «Львів», АБ «УКРГАЗБАНК», «АКЦЕНТ-БАНК», «РАДАБАНК», «МТБ БАНК», «Банк Кредит Дніпро», «ГЛОБУС», «АГРОПРОСПЕРІС БАНК».
Термін подачі: Заявки на товари, придбані до 1 грудня 2024 року, розглядатимуться в цьому році за умови подачі до 5 грудня. Для техніки, придбаної після 1 грудня, компенсації будуть нараховані наступного року.
Довідково:
Державна політика «Зроблено в Україні», започаткована Президентом України, має на меті залучення інвестицій для розвитку українських виробників, збільшення виробництва продукції із високою доданою вартістю та стимулювання попиту на українські товари. Адже підтримка виробників — це збільшення виробництва, стабільна економіка, нові робочі місця, гроші в бюджет і на підтримку ЗСУ.