• Перейти до основного вмісту

Міністерство економіки України

Зелений перехід промисловості: Україна та UNIDO розпочали другу фазу програми розвитку екоіндустріальних парків

8 квітня в Києві Міністерство економіки України разом з UNIDO та за підтримки Уряду Швейцарії дали старт другій фазі Програми екоіндустріальних парків (GEIPP-II). Мета проєкту — довести на практиці життєздатність та переваги екоіндустріальних парків.  Їхню спроможність покращити екологічні, економічні та соціальні показники підприємств та сприяти сталому розвитку промисловості.

Участь у підписанні проєктного документа взяли Перша віцепрем’єр-міністерка – Міністерка економіки України Юлія Свириденко та Делегат Федеральної ради Швейцарії з питань України, Посол Жак Гербер.

«Це не просто продовження співпраці — це системна трансформація українських індустріальних парків відповідно до стандартів ЄС. Екоіндустріальні парки — це майбутнє зеленої та конкурентоспроможної промисловості України, і ми вдячні нашим міжнародним партнерам за стратегічну підтримку цього напряму», — заявила Юлія Свириденко.

Що таке GEIPP-II і чому це важливо

Це — спільна ініціатива України та Організації Об’єднаних Націй з промислового розвитку (UNIDO), яку фінансує Швейцарія через SECO. Загальний бюджет програми в Україні — майже 3 мільйони швейцарських франків (з урахуванням витрат на підтримку).

GEIPP-II — це продовження першої фази, яка стартувала у 2019-2024 роках й була успішно реалізована навіть попри повномасштабну війну. Тепер — час рухатися далі та масштабувати екологічну трансформацію української промисловості.

Програма передбачає:

  • інтеграцію принципів екоіндустріального розвитку у державну політику й законодавство;
     
  • технічну підтримку індустріальних парків для відповідності міжнародним стандартам;
     
  • впровадження енергоефективних і чистих технологій на підприємствах;
     
  • розвиток промислового симбіозу та кругової економіки.

Що вдалося на першому етапі

За п’ять років першої фази:

  • проведено енергоаудити та модернізовано пілотні індустріальні парки;
     
  • напрацьовано законодавчі зміни для впровадження моделі екоіндустріальних парків;
     
  • розпочато створення національного стандарту для таких парків — його ухвалення очікується вже у травні 2025 року.
     

Що дасть другий етап

Новий етап дозволить не лише продовжити ці процеси, а й поширити їх по всій країні. Програма допоможе залучити інвесторів, скоротити викиди, зменшити витрати на енергоресурси для підприємств і посилити конкурентоспроможність українського виробництва.

GEIPP-II також повністю відповідає Плану відновлення України, Національному плану в рамках Ukraine Facility і курсу на євроінтеграцію.

«Це не просто допомога — це сигнал довіри до України. Разом із міжнародними партнерами ми інвестуємо у сталий розвиток, безпеку та нову індустріальну екосистему», — додала Юлія Свириденко.

Детальніше про проєкт.


 

Підписка на новини

https://freegeoip.net/json