500 українців зможуть отримати ваучери до 1 000 євро на навчання та підвищення кваліфікації
16.12.2024 | 15:27 | Відділ зв’язків з громадськістю та засобами масової інформаціїДо 31 грудня триває реєстрація на участь у програмі перенавчання та підвищення кваліфікації для мешканців Київської і Чернігівської областей у межах проєкту «Життєздатність+: Економічна інтеграція внутрішньо переміщених осіб та постраждалих від війни». Проєкт реалізується у співпраці Міністерства економіки України та Міжнародної організації з міграції (МОМ) за фінансування Німецького банку розвитку (KfW) від імені Федерального міністерства економічної співпраці та розвитку Німеччини (BMZ).
Заходи з розвитку професійних навичок спрямовані на посилення економічного розвитку громад шляхом підвищення конкурентоспроможності претендентів на роботу на місцевих ринках праці.
Внутрішньо переміщені особи, українці, які повернулися додому, ветерани, молодь, жінки, та інші мешканці постраждалих від війни громад у трьох областях — Сумській, Чернігівській та Київській, зможуть отримати нові професійні навички, підвищити рівень кваліфікації та інтегруватися в сучасний ринок праці.
«Програми з підтримки й стимулювання розвитку бізнесу, працевлаштування, перенавчання та підвищення професійного рівня допомагають мешканцям громад, зокрема, внутрішньо переміщеним особам, ставати більш конкурентними на ринку праці та мати можливість забезпечувати себе й родину. Ми вдячні нашим партнерам за допомогу й готовність розширити наші можливості у наданні підтримки мешканцям постраждалих областей, підприємцям, які продовжують там працювати, або відновлюють свій бізнес, зберігають і створюють нові робочі місця, сплачують податки, та підтримують економічне становище громад та держави в цілому», — зазначила заступниця Міністра економіки України Тетяна Бережна.
Наразі програми навчання охоплюють низку напрямів:
- курси професійної підготовки та перепідготовки: масажист, кухар, кондитер, пекар, водії різних категорій, кравець, закрійник, швачка;
- семінари з кар’єрного розвитку;
- кар’єрні консультації.;
- соціально-комунікативні тренінги.
Детальніше дізнатися про умови, перелік доступних курсів, та зареєструватися для участі в програмі можна на офіційному сайті МОМ — за посиланням.
Довідково:
Загалом у межах проєкту «Життєздатність+: Економічна інтеграція внутрішньо переміщених осіб та постраждалих від війни» громади трьох областей зможуть отримати підтримку на 20 мільйонів євро.
Зокрема, планується надання грантів на перезапуск та підтримку бізнесу:
- 150 грантів до 7 000 євро для мікропідприємств;
- 90 грантів до 20 000 євро для малих підприємств;
- 45 грантів до 15 000 євро для мікропідприємств на стартапи.
Окрім того, 4 економічні кластери отримають гранти до 80 000 євро для підвищення конкурентоспроможності своєї продукції, стимулювання експорту, сприяння економічному розвитку області.
Низка заходів спрямована на відновлення та посилення соціальної стійкості громад, зокрема, відбудову об’єктів економічної інфраструктури, створення мережі хабів та субхабів.