• Перейти до основного вмісту

Міністерство економіки України

Юлія Свириденко розповіла про пріоритети політики «Зроблено в Україні» у 2025 році на заході Аспен Інституту Київ

Юлія Свириденко розповіла про пріоритети політики «Зроблено в Україні» у 2025 році на заході Аспен Інституту Київ.

У 2025 році Уряд продовжує політику підтримки національного виробника та розвитку переробної промисловості. Основні напрями включають стимулювання розвитку виробництва через формування попиту на українську продукцію, залучення інвестицій у реальний сектор економіки та збільшення несировинного експорту.

Про це розповіла Перша віцепрем’єр-міністерка – Міністерка економіки України Юлія Свириденко на заході «Зроблено в Україні: можливості і пріоритети у 2025», який організував Аспен Інститут Київ. Діалог модерували Єгор Григоренко, партнер, керівник департаментів консалтингу та управління ризиками «Делойт» в Україні та Олексій Геращенко, економіст, фінансовий топ-менеджер, професор Києво-Могилянської бізнес-школи. Координувала захід директорка програмних напрямів Аспен Інституту Київ Олена Фоміна. Інститут залучив представників держави, виробників, інвесторів, щоб не лише обговорити досягнення, а й відверто подивитися на виклики, які стоять перед країною. 

«Коли торік ми запускали політику «Зроблено в Україні», наша стратегічна мета була змінити структуру економіки з сировинної на високотехнологічну й наростити виробництво товарів із високою доданою вартістю. Нам потрібне власне виробництво озброєння, техніки, ліків, одягу. Це гарантія незалежності. Кожен новий завод і технологія роблять нас сильнішими», – наголосила Свириденко.

За її словами, одним з важливих інструментів збільшення попиту на українські товари є локалізація. Під час публічних закупівель машинобудівної продукції замовник має вимагати не менше 25% місцевої складової в товарі.

«Торік вимога локалізації була 20%. Зараз її рівень вже зріс до 25%. Ми працюємо над тим, щоб розширити перелік товарів, на які розповсюджується локалізація в публічних закупівлях, а також почати застосовувати локалізацію в оборонних закупівлях», — продовжила Юлія Свириденко.

Також цього року Уряд планує розширити програми грантів на переробку на виробництво компонентів до озброєння. За кошти гранту можна придбати технологічне обладнання.

«Минулого року розповсюдили грантову програму на виробників дронів. Нині ми працюємо над новою складовою цієї програми — грантом для виробників компонентів до озброєння. Маємо зробити все можливе, щоб максимально розвинути сектор ОПК і суміжні галузі», — наголосила Перша віцепрем’єр-міністерка – Міністерка економіки

Вона нагадала, що політика «Зроблено в Україні» це 14 програм для підтримки виробників — локалізація в публічних закупівлях, часткова компенсація вартості українського обладнання, «Національний кешбек», єОселя, гранти на розвиток переробної промисловості, «Доступні кредити 5-7-9%», індустріальні парки, підтримка проєктів зі значними інвестиціями, Експортно-кредитне агентство і низка інших.

Лише торік обсяг їх фінансування склав сумарно понад 34 млрд грн. У цьому році пріоритети залишаються незмінними — розвиток виробництва, залучення інвестицій в реальний сектор та збільшення несировинного експорту.

Довідково

Аспен Інститут Київ — українська позапартійна громадська спілка, що підтримує становлення ціннісно-орієнтованого лідерства. Як платформа лідерського діалогу Аспен Інститут Київ також сприяє розвитку культури діалогу та створює можливості для обміну ідеями.

Захід  організовано  Програмою  розвитку  ООН  в  Україні  у  межах  проєкту «Трансформаційне відновлення задля безпеки людей в Україні», який фінансує уряд Японії та впроваджує Програма розвитку ООН (ПРООН) в Україні.

Думки, зауваження, висновки або рекомендації, озвучені під час Діалогу «Зроблено в Україні: виклики та можливості», належать учасникам і не обов’язково відображають погляди ПРООН, ООН, Уряду Японії та/або інших міжнародних партнерів.

 

Підписка на новини

https://freegeoip.net/json