• Перейти до основного вмісту

Міністерство економіки України

Понад 20 компаній долучилися до розробки Хартії стійкості людського капіталу, — Тетяна Бережна

Понад 20 компаній великого бізнесу, серед яких Нова Пошта, Укрзалізниця, Ощадбанк вже підписали лист-зобов’язання з Міністерством економіки України про готовність брати участь у розробці Хартії стійкості людського капіталу в Україні. Про це повідомила заступниця Міністра економіки України Тетяна Бережна під час заходу щодо створення Робочої групи з питань розробки та впровадження Хартії стійкості людського капіталу в Україні (HCR Charter).

«Збереження та стійкість людського капіталу — спільне завдання держави та бізнесу. Наразі в Україні є значний потенціал робочої сили, який ми спільно з роботодавцями маємо активізувати та залучити до економічної діяльності», — наголошує Тетяна Бережна.

За її словами, потенційною робочою силою можуть бути українці, які:

- хочуть працювати, проте наразі не знайшли підхожої роботи на ринку праці;

- не мають відповідної освіти або навичок;

- мають сезонну чи тимчасову роботу, проте готові до повної зайнятості;

- планують переїзд і мають намір працювати на новому місці;

- перебувають у складному психологічному стані через війну.

«Нам потрібно розуміти, як ми будемо повертати та залучати різні категорії людей до економічної активності. Ми хочемо створити платформу, яка буде жити, працювати і еволюціонувати щороку. Українські компанії вже довели свою здатність адаптуватися та підтримувати працівників в умовах безпрецедентних викликів. Наступний крок – спільне створення дієвого механізму, який допоможе розвивати таланти, підтримувати ветеранів, інтегрувати переміщених осіб і забезпечувати довгострокову конкурентоспроможність економіки»», — зазначив керівник Korn Ferry в Україні Роман Бондар.

«Європейський банк реконструкції та розвитку радий підтримати Міністерство економіки у розробці та впровадженні першої в Україні Хартії стійкості людського капіталу у тісній співпраці з Korn Ferry. У своїй роботі в Україні ЄБРР продовжує надавати пріоритетне значення відновленню та стійкості людського капіталу. Нова ініціатива Хартії зосереджується на важливій ролі, яку роботодавці можуть відігравати у задоволенні своїх бізнес-потреб та попиту на людський капітал, відкриваючи нові можливості для працевлаштування, навчання та отримання засобів до існування для всіх соціальних груп в Україні, не залишаючи нікого осторонь. Це є однією з необхідних умов для довгострокового відновлення та економічного процвітання України», - підкреслила заступниця Голови Європейського банку реконструкції та розвитку в Україні Ірина Кравченко.

Наступний етап розробки Хартії стійкості людського капіталу передбачає секторальну роботу за напрямками: 

  • Працевлаштування та реінтеграція ветеранів;
  • Повернення та реінтеграція переміщених українців і залучення талантів з-за кордону;
  • Гнучке управління людським капіталом та добробут працівників;
  • Сприяння різноманітності та інклюзивності робочої сили;
  • Довгострокова стійкість робочої сили.

Партнерами події щодо запуску ініціативи є Астарта-Київ, Новус, Укрнафта та Центр зайнятості вільних людей.

Довідково:

Розробку Хартії стійкості людського капіталу було проголошено на Конференції з відновлення України URC-2024, що відбулась в червні 2024 року у Берліні. Ініціативу реалізує Міністерство економіки України, Європейський банк реконструкції та розвитку (ЄБРР) та Академія Фольке Бернадотта (FBA), за підтримки компанії Корн Феррі Україна. 

 

Підписка на новини

https://freegeoip.net/json