Міністерство економіки України

єОселя: 10 000 українських родин взяли кредити на придбання житла

єОселя: 10 000 українських родин взяли кредити на придбання житла

10 тисяч українських родин отримали кредити на придбання житла за програмою єОселя на майже 16 млрд грн від початку дії програми. Близько 30% з них - на купівлю житла першого продажу. Про це зазначила Перший віцепрем’єр-міністр України - Міністр економіки Юлія Свириденко.

“Іпотечні кредити за програмою єОселя взяли вже 10 тисяч українських родин. Загальна сума виданих банками кредитів - майже 16 мільярдів гривень. Ця програма виконує не лише соціальну функцію, допомагаючи українцям придбати житло на доступних умовах, через неї ми ще й інвестуємо в розвиток сфери житлового будівництва та супутніх галузей. 30% взятих українцями кредитів були на купівлю житла першого продажу - готового від забудовника або такого, що будується. Через зростання попиту на житло на первинному ринку ми підтримуємо українських виробників, які будують, виготовляють будівельні матеріали, створюють нові робочі місця”, - зазначила Юлія Свириденко. 

Зокрема, минулого тижня українці отримали за програмою єОселя 229 кредитів на 396 млн грн, серед яких:

  • кредити під 3% отримали 111 військовослужбовців та силовиків, 17 педагогів, 12  медиків та 6 науковців;
  • кредити під 7% отримали 64 українця без власного житла, 4 ВПО та 15 ветеранів.

Найчастіше кредити брали для придбання житла на вторинному ринку - 168 кредитів, в той же час 61 українець взяв кредит на купівлю житла першого продажу - готового у забудовника, або в будинку, який зводиться.

Найбільше іпотечних кредитів взяли мешканці:

Київської області - 61;

міста Києва - 47;

Одеської області - 16;

Львівської, Закарпатської, Волинської областей - по 12.

Нагадаємо, що скористатись програмою доступного кредитування сьогодні можуть як представники окремих професій, так і громадяни, які не мають у власності житла або хочуть покращити його умови. Для військовослужбовців ЗСУ за контрактом, вчителів, медиків та науковців пільгова ставка складає 3% річних. Для інших  категорій - учасників бойових дій, ветеранів, ВПО, інших громадян - ставка іпотеки становить 7%. 

Довідково:

Програма єОселя є однією зі складових політики “Зроблено в Україні”, спрямованої на підтримку українського виробника та стимулювання попиту на вітчизняну продукцію. Програма почала свою роботу в жовтні 2022 року. Реалізовують її Мінекономіки спільно з Мінцифрою та ПрАТ “Укрфінжитло”. Банками-партнерами єОселі є Ощадбанк, Приватбанк, Укргазбанк, Глобус банк, Sky Bank, Укрексімбанк, Sense Bank та Банк Кредит Дніпро. 

Підписка на новини

https://freegeoip.net/json