Міністерство економіки України

Голова компанії Tattarang вкладе $500 млн у Фонду розвитку України та закликає інвесторів приєднатися

Доктор Ендрю Форрест, австралійський бізнесмен та голова інвестиційної компанії Tattarang, вкладе інвестиції на $500 млн у Фонд розвитку України (UDF). Про це стало відомо у ході Конференції з відновлення України - 2023, за участю Прем'єр-міністра Великої Британії Ріші Сунака та Президента України Володимира Зеленського.

Президент України та Міністр закордонних справ Великої Британії привітали інвестиції та лідерство доктора Форреста в запуску UDF, який матиме вирішальне значення у відбудові України після війни, з акцентом на розвиток зеленої енергетики та цифрової інфраструктури. Доктор Форрест закликав інших світових інвесторів побачити Україну такою, якою вона є, чудовою довгостроковою інвестицією.

Заступник Міністра економіки Олександр Грибан відзначив лідерство доктора Форреста щодо UDF: «Доктор Ендрю Форрест був з нами з самого початку. Він приніс нам цю ідею приватного інвестиційного фонду за зразком плану Маршалла, а потім працював разом із BlackRock, щоб втілити її в життя. Ми не лише відновимо Україну, але й зробимо її привабливим місцем для глобального бізнесу як великої європейської зеленої економіки. Разом з доктором Форрестом і BlackRock ми допоможемо доктору Форресту з прямим охопленням, щоб забезпечити залучення інших інвесторів».

Чарльз Хатамі, який керує консультативною групою BlackRock з фінансових ринків (BlackRock FMA) як глобальний керівник Групи фінансових і стратегічних інвесторів, зазначив: «Для BlackRock велика честь допомагати українському народу, консультуючи його уряд в контексті запуску в Фонд розвитку України. Нещодавно ми мали честь відвідати Київ, де зустрілися з президентом Зеленським та членами його кабінету. На нас справила велике враження непохитна стійкість, яку продемонстрував український народ. Підготовка до Фонду триває, зосереджуючись на швидкому розміщенні капіталу, щойно військові дії припиняться. Фонд відіграватиме вирішальну роль у модернізації та перетворенні України на привабливий міжнародний інвестиційний напрямок».

Ідея UDF була задумана та розроблена доктором Форрестом і натхненна планом Маршалла Другої світової війни. Після обговорень із Генеральним секретарем ОЕСР, президентом США та керівником апарату в Білому домі в березні 2022 року доктор Форрест звернувся до Ларрі Фінка, голови та генерального директора BlackRock, щоб отримати консультативну підтримку щодо створення інвестиційного механізму.

Міністерство економіки України оголосило про UDF, який стане найефективнішим засобом залучення інвестицій в Україну після війни. Це забезпечить безпечний і надійний шлях для приватних інвестицій. Це доповнить роботу України та її партнерів з державного сектору та зміцнить довіру до України як до інвестиційного напрямку.

Доктор Форрест буде стратегічним радником у створенні Фонду та його інвестиційних груп – зелених стратегічних металів, зеленого заліза, зеленого водню та зеленої електроенергії, та виступатиме в складі консультативної групи для українського уряду.

Доктор Форест відзначив: «Ми не повинні прагнути відновити те, чим Україна була, з її застарілою інфраструктурою радянської епохи. Ми повинні уявити, якою вона може бути з баченням, плануванням і наявністю найкращих у світі технологій, управління та мислення. Це позиціонуватиме відбудову України не просто як відновлення, а як велику можливість для національного оновлення. Ми побудуємо майбутнє, яке буде цифровим, зеленим, справедливим і вільним від корупції. Ми об’єднуємося з усім вільним світом, щоб допомогти українському народу увійти у золоту еру, яка слідуватиме після цієї жахливої війни. Не будувати те, що було, а будувати найсвітліше майбутнє».

Доктор Форрест провів в Україні майже тиждень і відвідав Київ у червні 2022 року, зустрівшись з більшістю Кабінету Міністрів України, включаючи Президента Зеленського, де було узгоджено принципи стратегії на ранньому етапі.

Після вступу доктора Форреста у вересні 2022 року консультативна група з фінансових ринків BlackRock (BlackRock FMA) тісно співпрацювала з українським урядом, підписавши Меморандум про взаєморозуміння, згідно з яким BlackRock FMA надає консультативну підтримку в розробці інвестиційної бази для залучення приватного капіталу для відновлення та підтримки економіки України. У травні 2023 року Міністерство економіки України оголосило про призначення BlackRock FMA консультантом щодо дизайну Фонду розвитку України.

Благодійна організація Minderoo Foundation від Forrests вже внесла мільйони доларів на допомогу українському народу, зокрема профінансувала першу гуманітарну партію зерна з України в серпні та забезпечила критично важливі приміщення для зберігання зерна для фермерів, урожай яких інакше б загинув. Крім того, для забезпечення енергопостачання було надано 180 генераторів.

Довідково:

У травні 2023 року Міністерство економіки України призначило консультаційну групу з фінансових ринків компанії BlackRock для надання консультативних послуг з підтримки проектування ФРУ на безоплатній основі. Це відображає постійне партнерство між BlackRock FMA та українським урядом після першого підписання Меморандуму про взаєморозуміння у листопаді 2022 року після того, як доктор Форрест сприяв цьому процесу. UDF мобілізує та залучатиме державний та приватний капітал до відбудови України, використовуючи низку інноваційних та традиційних фінансових інструментів. 

Структура фонду включатиме багаторівневий підхід, що керуватиметься сильним управлінням і глобальними стандартами надійних методів управління фінансами та ризиками. UDF буде націлений на ключові сектори української економіки, включаючи енергетику, інфраструктуру, сільське господарство, виробництво та ІТ. Фонд сприятиме зусиллям України відновити економіку відповідно до найкращих практик і стати ключовим партнером світової спільноти у переході до низьковуглецевої економіки.

UDF має на меті мобілізацію приватний та державний капітал для підтримки повоєнної реконструкції та модернізації ключових секторів української економіки. Згідно з останнім звітом Світового банку про оцінку збитків, загальні потреби України у відновленні та реконструкції становлять $411 млрд станом на лютий 2023 року. З початку війни було розпочато низку важливих двосторонніх і багатосторонніх ініціатив фінансової допомоги для вирішення гуманітарних, військових, бюджетних, і короткострокових проектів з економічної допомоги в Україні.

Підписка на новини

https://freegeoip.net/json