Міністерство економіки України

Майно Януковича стане надбанням українського народу, - Юлія Свириденко

Майно експрезидента України Віктора Януковича, стягнене на користь держави відповідно до Закону «Про санкції», передано в управління Фонду держмайна та Міністерства культури та інформаційної політики.

Відповідне рішення Уряд ухвалив на засіданні 3 березня.

«Активи Віктора Януковича, зокрема й зареєстровані на його сина Олександра Януковича, переходять в управління держави. Рішенням Уряду Міністерству культури та інформаційної політики в управління передано майно, що має культурну та історичну цінність – ікони, картини, книги, серед яких є надзвичайно цінні, скульптури, предмети антикваріату тощо. Це більше півтисячі цінностей, що стануть надбанням українського народу.

Інше майно, в тому числі те, що перебуває нині на тимчасово окупованих територіях, передано в управління Фонду держмайна для подальшої приватизації чи передачі в оренду. При цьому частину активів, що перебувають на території резиденції «Межигір'я», передано ФДМУ до моменту включення їх до складу парку-пам’ятки садово-паркового мистецтва загальнодержавного значення», - пояснила Перший віце-прем’єр-міністр – Міністр економіки України Юлія Свириденко.

Так, в управління ФДМУ до моменту включення у склад парку-пам’ятки садово-паркового мистецтва загальнодержавного значення, відповідно до Закону України «Про природно-заповідний фонд України», передано:

  • Центр відпочинку та здоров’я, два будинки в селі Нові Петрівці на Київщині;
  • готельно-ресторанний комплекс в Вишгородському районі Київської області;
  • 100% частки в статутному капіталі Товариства з обмеженою відповідальністю «Танталіт»; 
  • 100% частки в статутному капіталі ТОВ «Дім Лісника». 

Серед іншого майна, що переходить до управління ФДМУ, – транспортні засоби, земельні ділянки, житлові та нежитлові будинки в різних регіонах України.

Також рішенням Уряду Міністерству юстиції доручено звернутись до Вищого антикорупційного суду за отриманням виконавчого листа та вжити заходів щодо забезпечення перерахування до державного бюджету більше 31 млн грн та 84 тис. дол. США з рахунків Віктора Януковича.

Нагадаємо, Президент України Володимир Зеленський ввів у дію рішення РНБОУ щодо санкцій проти колишнього президента 12 жовтня 2022 року. Рішеннями Вищого антикорупційного суду від 12 грудня 2022 року та постановою Апеляційної палати Вищого антикорупційного суду від 4 січня 2023 року в дохід держави  було стягнуто рухоме, нерухоме майно та кошти, що належали Януковичу. 

Підписка на новини

https://freegeoip.net/json