Протягом 19 та 21 квітня 2016 року, у штаб-квартирі Світової організації торгівлі у Женеві, вперше з моменту приєднання України до СОТ у травні 2008 року, відбувається Огляд торговельної політики України.
Під час заходу делегація України на чолі з заступником Міністра економічного розвитку та торгівлі України – Торговим представником України Наталією Микольською візьме участь в обговоренні двох ключових документів, які інформують про стан практично всіх галузей економіки України, поширених серед членів СОТ напередодні: Звіту Секретаріату СОТ (документ WT/TPR/S/334) та доповіді Уряду України про торговельну політику (документ WT/TPR/G/334). Згідно з процедурою, «дискусантом-опонентом» делегації України з боку СОТ буде Постпред Швейцарії в СОТ пан Remigi Winzap.
Ці документи, по суті, є комплексним оглядом розвитку економіки України за останні роки, що дозволяє побачити цілісну картину поточного стану, а також, є гарним підгрунтям для професійного аналізу та подальших кроків на шляху розвитку торгової політики України.
“Огляд торговельної політики України, який розпочався сьогодні, стане підсумком майже дворічної підготовчої “домашньої” роботи, проведеної командою Мінекономрозвитку спільно з іншими органами та експертами Секретаріату СОТ, – відзначила Наталія Микольська. – Як і очікувалося, можемо відзначити інтерес до цього заходу з боку членів СОТ, які приділяють серйозну увагу забезпеченню Україною транспарентності її торговельного режиму, про що свідчить і значна кількість запитань – 450!”.
Детальніше про процедуру оглядів торговельної політики членів СОТ – тут.
TRADE POLICY REVIEW REPORT BY UKRAINE
TRADE POLICY REVIEW REPORT BY THE SECRETARIAT UKRAINE
Довідка: Огляд торговельної політики членів СОТ – це один із найважливіших видів діяльності організації, оскільки є значимим елементом транспарентності, який підсилює принцип забезпечення передбачуваності торговельних режимів, законодавства та практики його виконання членами СОТ.
Такі огляди є регулярними й дають можливість говорити про цілі та якість заходів, які вживають уряди членів СОТ у сфері торгівлі, їх політику та потреби, а також дають можливість розгорнути дискусію та забезпечити зворотній зв’язок стосовно ефективності торговельної політики та можливостей її вдосконалення.
Усі члени СОТ повинні пройти процедуру огляду в той чи інший час. Частота таких оглядів залежить від розміру країни:
– чотири найбільші світові трейдери (ЄС, США, Японія і Китай) проходять процедуру Огляду приблизно раз на два роки;
– наступні 16 членів СОТ (з огляду на їх частку у світовій торгівлі) переглядаються кожні чотири роки;
– решта членів, у тому числі й Україна, переглядаються кожні шість років, з можливістю тривалого перехідного періоду для найменш розвинених країн.