Міністерство економіки України

Україна узгодила зняття обмежень на імпорт молочної продукції до Казахстану восьми українських підприємств - Наталія Микольська

Міністерство економічного розвитку і торгівлі України завершило погодження вступу Казахстану до СОТ, уклавши двосторонній протокол 19 червня 2015 року, також були досягнуті домовленості на зняття обмежень імпорту молочної продукції кількох українських виробників до Казахстану. Про це повідомила заступник Міністра економічного розвитку і торгівлі - Торговий представник України Наталія Микольська.

«Це вагомий внесок у побудову іміджу України як міжнародного партнера, якому можна довіряти. Водночас, ми не лише впорядкували наші відносини з Казахстаном, а й надійно захистили інтереси держави на основі СОТ. Для цього ми уклали двосторонній протокол із Казахстаном, що дасть Україні право захисту своїх інтересів у разі зміни зв’язаних ставок ввізних мит іншою стороною вже після вступу до СОТ», - наголосила вона. 

Крім того, за словами Наталії Микольської, Мінекономрозвитку вдалося узгодити зняття тимчасових обмежень на ввіз на територію Казахстану молочної та м’ясної продукції 8 українських виробників – «Житомирський маслозавод», Канівська філія ТОВ «Клуб Сиру», «Літинський молочний завод», «Куп'янський молочноконсервний комбінат», «Компанія «Зевс ЛТД», «Свіженька», «Черкаська продовольча компанія», «Техмолпром».

Мінекономрозвитку та Держветфітослужба продовжують роботу щодо зняття тимчасових обмежень казахстанською стороною на ввіз продукції інших українських підприємств. Зокрема, йдеться про «Молочний дім», «Лакталіс - Миколаєв», «Ічнянський молочноконсервний комбінат», «Звенигородський сироробний комбінат», «Жашковський маслозавод», «Барський птахокомбінат», «Комплекс «Агромарс».

Завдяки цьому Україна має можливість вже зараз значно збільшити свій експортний потенціал, ефективно використовуючи існуючі механізми без залучення додаткових коштів, запевнила Торговий представник України. 

«Міжнародна підтримка для України наразі критично важлива, разом з тим, ми також маємо будувати нові партнерські зв’язки на майбутнє - створювати ринки для наших виробників та експортерів, ставати передбачуваним партнером у СОТ, з яким країни бажатимуть активно торгувати», - наголосила Наталія Микольська.

           

            Уточнено о 12:50  щодо назв підприємств, з яких було знято тимчасові обмеження. 

Підписка на новини

https://freegeoip.net/json