Міністерство економіки України

Заводи та кар’єри Дерипаски тепер належать Україні, - Юлія Свириденко

Основні активи російського олігарха Олега Дерипаски будуть стягнуті в дохід держави. Це випливає з рішення Апеляційної палати Вищого антикорупційного суду від 16 червня 2023 року, яким апеляційні скарги низки третіх осіб на відповідне рішення ВАКС залишені без задоволення.

У той же час Апеляційна палата Вищого антикорупційного суду задовільнила скарги ПрАТ «Хустський кар’єр» та ПрАТ «Жежелівський кар’єр» а також компанії  «Самста Лімітед» (Samsta Limited) на рішення ВАКС від 16 лютого 2023 року, яким в дохід держави стягувались по 100% ПрАТ «Хустський кар’єр» та ПрАТ «Жежелівський кар’єр». 

Санкції в вигляді блокування активів проти Олега Дерипаски, що стали підґрунтям для стягнення були введені в дію рішенням Президента України Володимира Зеленського 12 жовтня 2022 року. Попередньо пропозиції санкцій розглянула та рекомендувала подати на розгляд РНБО Міжвідомча робоча група з питань реалізації державної санкційної політики під головуванням Першого віцепрем’єр-міністра України – Міністра економіки України Юлії Свириденко.

«Миколаївський глиноземний завод – одна з перлин української промисловості, «Глухівський кар’єр кварцитів», «Алюміній України» та інші підприємства, що належали наближеному до путіна російському олігарху Олегу Дерипасці переходять у державну власність. Це основні активи російського олігарха на території України, які відтепер працюватимуть на відновлення нашої держави. На жаль, рішення не повною мірою відповідає тому, до якого ми прагнули і за яке боролися. Але ми продовжуємо працювати. І доб'ємося покарання усіх, хто підтримує режим путіна», - зазначила Юлія Свириденко.

 Як зазначила Перший віце-прем’єр-міністр України – Міністр економіки України Міжвідомча робоча група продовжує готувати пропозицій щодо запровадження санкцій проти осіб, чиє майно може бути стягнуте на користь України. А Міністерство юстиції – ґрунтовною підготовкою та поданням до ВАКС наступних позовів про стягнення. Зокрема, в планах подача позовних заяв до підсанкційних осіб, що володіють активами в сферах енергетики/готельного бізнесу, та щодо осіб, які є громадянами України однак протягом багатьох років пропагували проросійську реальність.

 

Підписка на новини

https://freegeoip.net/json