Міністерство економіки України

Мінекономіки долучилось до експертного аналізу законопроекту щодо державного експортного контролю

21 березня у онлайн форматі відбулася консультація щодо ключових положень законопроекту № 8415 «Про державний контроль за міжнародними передачами стратегічних товарів» за розробки народних депутатів України.

Участь у заході, який відбувся за підтримки Програми з експортного контролю та безпеки кордонів (EXBS), що реалізується Державним Департаментом США та Програми Європейського Союзу «Р2Р» («Партнери для партнерів»), взяли представники Комітету Верховної Ради України з питань національної безпеки, оборони та розвідки, Мінекономіки та Держекспортконтролю.

Зокрема, документ передбачає спрощення та осучаснення моделі державного регулювання у сфері експортного контролю з метою підвищення її ефективності, автоматизації основних процедур та сприяння експортно-імпортної діяльності з товарами військового призначення та подвійного використання.

Так, американські та європейські експерти відзначили, що документ в цілому відповідає кращим практикам Європейського Союзу. Також було надано ґрунтовні роз’яснення та пропозиції щодо напрямів доопрацювання законопроекту, спрямованого на подальшу лібералізацію процедур експортного контролю з урахуванням норм, стандартів та практик ЄС.

«При розробці законопроекту основна увага приділялась виконанню міжнародних зобов’язань України, адаптації сучасним викликам у сфері безпеки і оборони та кращим світовим практикам в сфері експортного контролю. Документ направлений на дерегуляцію та лібералізацію законодавства з метою спрощення ведення бізнесу, а також цифровізації та зменшенню впливу людського фактору на прийняття рішень», - прокоментував заступник Міністра економіки України Ігор Фоменко.

За результатами заходу учасники домовились продовжувати співпрацю щодо опрацювання законопроекту для забезпечення його відповідності вимогам міжнародних партнерів України в сфері експортного контролю, потреби нашої держави в посиленні її обороноздатності та інтересам вітчизняних суб’єктів господарювання.

Підписка на новини

https://freegeoip.net/json