Міністерство економіки України

Заява: Мінекономрозвитку рекомендуватиме Президенту України підписати законопроект про експортне мито на брухт чорних металів

Сьогодні, 16 червня, Мінекономрозвитку провело широке обговорення законопроекту №6382 із зацікавленими сторонами: народними депутатами, асоціаціями металургів, представниками металургійних підприємств, Урядовим офісом з європейської та євроатлантичної інтеграції.

За підсумками обговорення, Мінекономрозвитку ухвалило рішення рекомендувати Президенту України підписати Проект Закону про внесення змін до розділу ІI "Прикінцеві та перехідні положення" Закону України "Про внесення змін до деяких законів України щодо зменшення дефіциту брухту чорних металів на внутрішньому ринку" №6382 від 14.04.2017.

Законопроект має на меті стабілізацію роботи українських металургійних підприємств в умовах військової агресії, збереження 25 тис. робочих місць. Водночас, згідно існуючих розрахунків, металургійна галузь генерує 15 млрд грн податкових надходжень щороку, а відтак забезпечує безперебійне фінансування потреб оборони та відновлення окремих регіонів Донецької і Луганської областей.

У разі набрання чинності Законом, його положення будуть застосовуватися без шкоди для зобов’язань у рамках Угоди про асоціацію між Україною та ЄС. Для металобрухту, який експортуватиметься в ЄС, залишатимуться чинними ставки вивізного мита, визначені в Угоді.

Уряд готовий доводити свою позицію перед міжнародними партнерами. Уряд вважає, що реалізація положень Закону спрямована на подолання викликів екстраординарної ситуації в економічній, соціальній і безпековій сферах.

 

Підписка на новини

https://freegeoip.net/json