Міністерство економіки України

Страхування інвестиційних ризиків Американською корпорацією з фінансування міжнародного розвитку (DFC) сприятиме покращенню інвестиційного клімату в Україні, - Володимир Кузьо

Страхування воєнних і політичних ризиків є важливим елементом для створення відповідного інвестиційного клімату для залучення приватного капіталу і підтримки довготривалих проектів з відновлення України. Так, проєкти страхування від U.S. Developmenе Finance Corporation, які вже знаходяться на фінальній стадії підготовки, дадуть позитивний сигнал для потенційних інвесторів. Важливо, що в мандаті DFC страхування як американських, так і інших закордонних та українських інвесторів.

Таку думку висловив заступник Міністра економіки України Володимир Кузьо під час вебінару для бізнесу щодо страхування політичних ризиків, яке надається Американською корпорацією з фінансування міжнародного розвитку (DFC). Захід організовано Проектом USAID «Реформування фінансового сектору в Україні» у партнерстві з Американською торгівельною палатою в Україні.

«Ми з нашими американськими колегами дискутуємо щодо масштабування програм страхування. На останніх зустрічах обговорили статус проектів, які знаходяться в опрацюванні та нові    Міжнародна спільнота розуміє, що обсяг підтримки українського бізнесу має збільшуватись, а нові програми - доповнювати діючі. Тому ми вітаємо консультаційну групу між DFC та MIGA, яка посилює та координує зусилля щодо розширення механізму страхування воєнних ризиків в Україні», - зазначив заступник Міністра.

Так, підприємцям, які взяли участь у вебінарі, Марлена Хьорлей, керуюча директорка зі страхування та перестрахування політичних ризиків DFC, розповіла про роль страхування політичних ризиків у залученні інвестицій за високоризикованих умов. Також відбулась презентація активних програм від DFC для України, вимоги до інвесторів і вимоги до подання проекту, успішні кейси, процес подання заявок та відповіла на практичні запитання від членів Американською торгівельної палати.

Варто зауважити, що Мінекономіки очікує до кінця 2023 року реалізацію 7 проектів страхування воєнних ризиків: три проекти від MIGA і чотири – від DFC, в тому числі із страхування таких інвестиційних ризиків пов'язаних із війною, як політичні, неконвертованості валюти та експропріації.

Крім того, про страхування інвестиційних ризиків для своїх резидентів уже заявили національні експортно-кредитні агентства (ЕКА) Японії, Німеччини, Франції, Італії, Швеції та Великої Британії. Також польське експортно-кредитне агентство KUKE пропонує як міжнародним, так і українським інвесторам страхування торговельних, майнових та інвестиційних ризиків.

Підписка на новини

https://freegeoip.net/json