Головна » Прес-центр » Новини

Календар подій

04
Липня
Назад Вперед
Пн Вт С Чт Пт Сб Н
29 30 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
Переглянути за період:
з
по

Підписка на новини

E-mail
Інна Мєтєлєва обговорила з асоціаціями питання розвитку галузі бджільництва
Інна Мєтєлєва обговорила з асоціаціями питання розвитку галузі бджільництва
11.11.2019 | 17:15 | Прес-служба Мінекономіки

8 листопада відбулася робоча зустріч заступниці Міністра розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України Інни Мєтєлєвої з представниками громадських організацій щодо обговорення питань розвитку бджільництва. Участь у заході взяли представники Мінекономіки, Держпродспоживслужби, наукових установ, аграрних асоціацій та об’єднань.

«Розвиток бджільництва є актуальним питанням, адже Україна займає одне з провідних місць серед світових виробників і експортерів меду. Тому спільно з асоціаціями ми будемо напрацьовувати конструктивні рішення щодо вирішення нагальних проблем галузі бджільництва, а у подальшому – стратегію розвитку галузі», - зазначила заступниця Міністра.

Вона додала, що міністерство виступить майданчиком для обговорення питань бджільництва та прийняття відповідних рішень. Так, буде створено відповідну робочу групу за участі відповідальних департаментів міністерства, інших відомств та профільних асоціацій.

У ході зустрічі були обговорені ключові питання галузі бджільництва та ринку меду, зокрема, щодо правового врегулювання галузі бджільництва, реєстрації пасік, державного контролю за застосуванням пестицидів та агрохімікатів,  збільшення експортних квот для виробників меду, держпідтримки, розвитку напрямів аграрної освіти тощо.

«За оцінками експертів виробництвом меду в країні займається близько 400 тисяч пасічників, які потенційно можуть долучитися до програм державної підтримки. В свою чергу, ми хочемо отримати від виробників обґрунтовані пропозиції щодо напрямів держпідтримки на підставі чітких розрахунків. Адже важливо розуміти який економічний вплив це матиме на виробництво, експорт, рівень зайнятості,  створення робочих місць та соціально-економічний розвиток сільських територій», - підкреслила Інна Мєтєлєва.

Довідково:

За 2018 рік у господарствах усіх категорій вироблено 71,3 тис. тонн меду, у тому числі 0,9 тис. тонн меду - у сільськогосподарських підприємствах (1,5%).

У 2018 році обсяг експорту склав 49 406 тонн на загальну суму 98 068 тис дол. США.

За 8 місяців 2019 обсяг експорту меду зріс майже в півтора рази, порівняно з аналогічним періодом 2018 року, та становить 31,8 тис. тонн на суму 58 457 тис. дол. США.

 
Читати також:
Опитування

Оцініть діяльність Міністерства розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства

Результати опитування

До списку голосувань

http://freegeoip.net/json