Міністерство економіки України

Олексій Любченко представив інвестиційні можливості України Канцлеру Міністерства економіки та зв'язку Естонської Республіки Анду Леппіману

Олексій Любченко представив інвестиційні можливості України Канцлеру Міністерства економіки та зв'язку Естонської Республіки Анду Леппіману1

Економічна співпраця, можливості для інвестицій, диджиталізація, запровадження енергоощадних технологій у житловому секторі - про це та інше йшлося під зустрічі Першого віце-прем'єр-міністра - Міністра економіки України Олексія Любченка з Канцлером Міністерства економіки та зв'язку Естонської Республіки Андо Леппіманом 5 жовтня у Києві.

«У рамках реалізації Національної економічної стратегії Україна-2030, яка була ініційована Президентом України Володимиром Зеленським, ми провели моніторинг інвестиційних проектів для подальшого формування економічно-соціальної матриці регіонів. Зокрема, визначили проекти, які можуть стати драйверами розвитку регіонів та створювати нові робочі місця. Маємо чіткі планування  з бюджетним декларуванням на наступні три роки. Також створили потужні інструменти та механізми щодо підтримки інвесторів, які розвиватимуть бізнес в Україні - «інвестняні», індустріальні парки тощо. Готові надати вичерпну інформацію та консультації представникам Естонії», - підкреслив під час зустрічі Олексій Любченко.

Зі своєї сторони, Андо Леппіман виказав підтримку Україні у питаннях інтеграції до ЄС та зазначив, що наразі в Україні працює потужна делегація з Естонії, метою роботи якої є поглиблення економічної співпраці між нашими державами.  «Ми вже активно працюємо у сфері цифровізації, але маємо бажання поглибити співпрацю у торгівлі, прямих інвестицій та підтримці експорту. За той час, що я в Україні, спостерігаю відкриті можливості у сфері розвитку залізничних перевезень, реалізації інфраструктурних проектів тощо. Ми тут, щоб почути вас та рекламувати Україну і її можливості в Естонії», - зазначив він.

Українська сторона готова надати детальну інформацію та проводити більш ґрунтовні консультації з реалізації спільних проектів.

Також під час зустрічі йшлося про впровадження енергозберігальних технологій у будівництві та реновації житлового сектору: «У розрізі останніх подій з вартістю енергоносіїв, перед Україною постає завдання запроваджувати масштабну програму з енергоощадження, реновацію житлового сектору радянських часів та переймати світові практики управління житловим сектором. Наразі ми вивчаємо різні варіанти та світові кейси, щоб визначити свій шлях», - підкреслив Перший віце-прем’єр-міністр України.

Представники Естонії зазначили, що свого часу також зіштовхнулися з подібними викликами та виказали готовність поділитися з Україною набутим досвідом та найкращими світовими практиками.

 

Підписка на новини

https://freegeoip.net/json