Міністерство економіки України

Україні дуже важливо перезавантажити відносини з Бразилією для забезпечення демократії, миру і безпеки всього світу, - Юлія Свириденко

Бразилія

Перезавантаження і зміцнення українсько-бразильського стратегічного партнерства є важливим завданням для України задля забезпечення демократії, миру і безпеки в Україні, Бразилії та в усьому світі. На цьому наголосила Перший віцепрем’єр-міністр України - Міністр економіки України Юлія Свириденко під час прямого ефіру з Бразилії в ефірі Національного телемарафону 2 січня 2023 року.

«Українська делегація вже провела кілька зустрічей з Президентом Федеративної Республіки Бразилія Луїсом Інасіо Лулою да Сілва, в ході яких було презентовано формулу миру для світу від Президента України Володимира Зеленського. Формула містить 10 основних пунктів, в основі яких – непорушення територіальної цілісності України, продовольча й енергетична безпека. Нам дуже важливо, щоб найбільша країна в Латинській Америці – Бразилія – зацікавилася у практичній реалізації одного з запропонованих пунктів досягнення миру», - зазначила Юлія Свириденко.

Перший віцепрем’єр-міністр додала, що спільний інтерес обох країн полягає в розширенні двосторонньої торгівлі через усунення торгових бар'єрів, сприянні розвитку бізнесу, реалізації проектів у рамках Інвестиційного меню. Також Україна розраховує на приєднання Бразилії до повномасштабних санкцій проти рф.

Юлія Свириденко зазначила, що українська делегація мала низку ділових зустрічей з Президентом Німеччини Франком-Вальтером Штайнмаєром, Президентом Анголи Жуаном Лоренсу, Президентом Португалії Марсело Ребелу ді Соза, королем Іспанії Філіпом Шостим, очільником МЗС Туреччини Мевлютом Чавушоглу та Міністром закордонних справ Гватемали Маріо Адольфо Букаро Флоресом. Зокрема, Україна має намір посилювати економічні зв’язки з країнами Африканського континенту.

Крім того, під час зустрічі з турецькими партнерам Україні висловили запевнення в підтримції її прагнення вступу до НАТО, а також підкреслили необхідність продовжувати зелений коридор для забезпечення експорту з України.

Підписка на новини

https://freegeoip.net/json