Міністерство економіки України

єОселя: 8 000 українських родин взяли кредити на придбання житла

єОселя: 8 000 українських родин взяли кредити на придбання житла

8 000 українських родин взяли кредити на придбання житла за програмою єОселя загалом на 12,2 млрд грн. Чверть кредитів, виданих з початку 2024 року, - на придбання квартир у забудовника: готових або тих, що будуються. Про це повідомила заступниця Міністра економіки України Надія Бігун.  

“Кредити на придбання житла за програмою єОселя взяли вже 8 000 українських родин загалом на 12,2 млрд грн. Лише з початку 2024 року було видано 1650 таких кредитів на майже 3 млрд грн, 25% з них - для придбання квартир у забудовника, або в будинках, що зводяться. Тобто все більше українців надають перевагу житлу так званого першого продажу, а не вторинному ринку. В свою чергу їхній вибір позитивно впливає на сферу житлового будівництва, адже стимулює його розвиток та активізацію у суміжних галузях економіки”, - зазначила Надія Бігун.  

Зокрема, минулого тижня українці отримали за програмою єОселя 173 кредити на 282 млн грн, серед яких:

  • кредити під 3% отримали 90 військовослужбовців та силовиків, 24 педагоги, 9  медиків та 4 науковці;
  • кредити під 7% отримали 39 українців без власного житла, 2 ВПО та 5 ветеранів.

Найчастіше кредити брали для придбання житла на вторинному ринку (134 кредити), в той же час 31 українець взяв кредит на купівлю квартири у забудовника,  8 - квартири в будинку, який зводиться.

Найбільше іпотечних кредитів взяли мешканці:

Київської області - 47;

міста Києва - 27;

Львівської області - 12;

Одеської області - 11;

Хмельницької області - 10.

Нагадаємо, що скористатись програмою доступного кредитування сьогодні можуть як представники окремих професій, так і громадяни, які не мають у власності житла або хочуть покращити його умови. Для військовослужбовців ЗСУ за контрактом, вчителів, медиків та науковців пільгова ставка складає 3% річних. Для інших  категорій - учасників бойових дій, ветеранів, ВПО, інших громадян - ставка іпотеки становить 7%. 

Довідково:

Програма єОселя почала свою роботу в жовтні 2022 року. Реалізовують програму Мінекономіки спільно з Мінцифрою та ПрАТ “Укрфінжитло”. Банками-партнерами єОселі є Ощадбанк, Приватбанк, Укргазбанк, Глобус банк, Sky Bank, Укрексімбанк та Sense Bank.
 

 

Підписка на новини

https://freegeoip.net/json