Міністерство економіки України

єРобота: “Львівська бруківка” розвиває нові напрямки та розширила асортимент продукції

єРобота: “Львівська бруківка” розвиває нові напрямки та розширила асортимент продукції

З липня 2022 року Уряд запровадив проект єРобота, за яким можна отримати від держави безповоротну грантову допомогу для започаткування чи розширення бізнесу. Одна з грантових програм - для переробних підприємств «Новий рівень», за якою  підприємці можуть отримати до 8 млн грн на розвиток бізнесу. Знайомимо вас з героями-переможцями цієї програми.

"Львівська бруківка" - починала бізнес з продажу бруківки виробництва Львівського заводу, була на старті затишною сімейною компанією зі штатом у п'ять працівників. Мали серйозні плани експансії на захід України. Згодом стратегія змінилась.

"Ми швидко зрозуміли, що створення власного продукту — бруківки — є ключем до успіху, і ми почали модернізацію", - згадує власник Іван Патарак. 

Зараз у компанії кілька представництв у Чернівецькій, Івано-Франківській, Тернопільській та Закарпатській областях. Звісно, ця експансія позначилась і на штаті: тепер в компанії 30 співробітників.

Для розвитку “Львівська бруківка” потребувала додаткових ресурсів, і грант для переробних підприємств від Мінекономіки дав новий поштовх. Нині розвивають два нові напрямки - виробництво декоративних бетонних огорож і виготовлення облицювальної плитки, альтернативи керамічній. Вона дешевша та набагато міцніша, довговічніша. 

80% грантових коштів вклали в українське обладнання, придбали лінію для виробництва вібропресованих виробів. "Це багато пресформ для вібропресованих виробів, адже кожен вид продукції і навіть елемент, повинен мати свою форму – це як із тістечками. Через розширення асортименту ми посилили конкурентоспроможність свого продукту", - пояснює Іван. 

Таким чином, виділені державою кошти для розвитку переробного підприємства додатково працюють на економіку, через локалізацію. 

В планах Івана вивести компанію на загальнонаціональний рівень та вийти на експорт. Зараз підприємство налагоджує зв'язки з Румунією та Молдовою, щоб забезпечити стабільні продажі.

А коли закінчиться війна, "Львівська бруківка" готова активно включатись у відбудову: "Ми готуємося. Розуміємо, що ряд регіонів буде потребувати багато різної продукції. Плануємо працювати і в цьому напрямку ", - резюмує підприємець.

Нагадаємо, урядовий проект єРобота включає грантові програми, спрямовані на стимулювання підприємницької діяльності та створення робочих місць. Зокрема, це програми мікрогрантів на відкриття чи розвиток власного бізнесу, грантів на створення й розвиток переробних підприємств, закладки саду та виноградарства, тепличного господарства. Подати заявку на отримання гранту можуть як діючі підприємці, так і люди, що не мають досвіду ведення бізнесу. Подача заявки здійснюється через портал Дія.

 

Підписка на новини

https://freegeoip.net/json