Міністерство економіки України

Власна справа: 7000 українців стали переможцями програми мікрогрантів на старт або розвиток бізнесу

Власна справа: 7000 українців стали переможцями програми мікрогрантів на старт або розвиток бізнесу

320 українців отримають від держави грантові кошти на 77 млн грн на започаткування або розвиток бізнесу за програмою «Власна справа» за підсумками тринадцятої хвилі подачі заяв. Від початку дії програми її переможцями стали вже 7 тисяч українців, яким буде надано фінансову підтримку на 1,7 млрд грн. Про це повідомила заступниця Міністра економіки України Тетяна Бережна.

«За результатами тринадцятої хвилі подачі заяв на мікрогранти 320 українців отримають 77 млн грн на старт або розширення свого бізнесу. Загалом з початку дії програми «Власна справа» можливістю отримати фінансову підтримку від держави на розвиток бізнесу скористались вже 7 000 українців. Цим підприємцям буде надано 1,7 млрд грн на реалізацію їхніх бізнес-проектів. Понад 6 000 переможців програми вже отримали кошти на свої рахунки та спрямували їх в розвиток своєї справи. При цьому вони створять 16,5 тисяч робочих місць”, - зазначила Тетяна Бережна. 

Серед отримувачів мікрогрантів тринадцятої хвилі 55% жінок і 45% чоловіків. 80% з них мають вищу освіту. Найбільше грантоотримувачів із Львівської (53 особи), Рівненської (23 особи), Київської (23 особи), Івано-Франківської (22 особи), Житомирської (20 осіб), Волинської (19 осіб), Дніпропетровської (18 осіб) областей. Переважна більшість грантоотримувачів планують витратити кошти мікрогранту на придбання обладнання, необхідного для ведення бізнесу. 

Найпопулярнішими сферами, в яких працюватимуть переможці тринадцятої хвилі, є:

  • оптова та роздрібна торгівля, ремонт автотранспортних засобів – 115 осіб;
  • переробна промисловість – 57 осіб;
  • тимчасове розміщування й організація харчування – 43 особи.

Нагадаємо, за грантовою програмою “Власна справа” українці можуть отримати мікрогрант від 50 до 250 тис грн. Кошти можна витратити на придбання або лізинг обладнання, закупівлю сировини та матеріалів, оренду приміщення. Отримати мікрогрант може як діючий підприємець, так і людина без досвіду такої діяльності. Обов'язковою умовою надання коштів є створення 1-2 робочих місць залежно від суми гранту. Українці, що отримали мікрогранти у 2022 році, створюють близько 8000 нових робочих місць.

 Цього року на програму «Власна справа» бюджетом передбачено 1,8 млрд грн, що дозволить видати близько 10 000 мікрогрантів. 

Урядовий проект єРобота включає грантові програми, спрямовані на стимулювання підприємницької діяльності та створення робочих місць. Зокрема, це програми мікрогрантів на відкриття чи розвиток власного бізнесу, грантів на створення й розвиток переробних підприємств, закладки саду та виноградарства, тепличного господарства. Подача заявки на всі напрямки програми єРобота здійснюється через портал Дія

 

Підписка на новини

https://freegeoip.net/json