Міністерство економіки України

Україна повторно порушила в СОТ питання щодо запровадженого РФ торговельного обмеження на імпорт шпалер походженням з України

9 – 10 березня 2016 року, в рамках офіційного засідання Комітету СОТ з технічних бар’єрів у торгівлі, делегацією України вдруге було порушено питання щодо запровадженого Російською Федерацією торговельного обмеження на імпорт шпалер походженням з України.

У своїй заяві (додається англ. та укр. мовами) представник делегації України звернув увагу членів СОТ на те, що захід запроваджено без надання підстав і відповідних свідоцтв про порушення законодавства РФ, без посилання на результати аналізів і випробувань, які б прозоро демонстрували невідповідність властивостей товару нормам технічних регламентів РФ.

При цьому, українські виробники надіслали до компетентного органу РФ (Росспоживнагляд) усі необхідні результати тестових випробувань, проведених в акредитованих РФ лабораторіях Росії та України.

У відповідь делегація РФ констатувала відсутність прогресу в двосторонніх консультаціях з цього приводу та зазначила, що РФ діє у відповідності з правилами СОТ, та, зі свого боку, здійснила всі необхідні заходи.

В рамках пункту порядку денного щодо нових торгових питань, які викликають занепокоєння (документ JOB/TBT/167), доцільно також відзначити питання, що можуть становити інтерес для України: порушене ЄС питання про вимоги РФ до сертифікації цементу, а також два питання, порушені Індонезією: щодо внесення Францією поправок до закону про біорозмаїття, які передбачають запровадження високих ставок податку на пальмову олію, що може призвести до суттєвого збільшення використання інших видів рослинних олій (у т.ч. соняшникової) в харчовій промисловості та про план РФ запровадження аналогічних законодавчих норм щодо розміру акцизного збору на продукцію із вмістом пальмової олії та соди.

Крім того, у рамках відрядження делегації України до Швейцарської Конфедерації відбулися робочі зустрічі з представниками делегацій країн-членів СОТ, під час яких обговорювалися актуальні питання співпраці в рамках Комітету ТБТ і питання запровадження Російською Федерацією низки політично вмотивованих заходів, що обмежують торгівлю, зокрема, обмеження транзиту українських товарів в Республіку Казахстан через територію РФ.

Підписка на новини

https://freegeoip.net/json