Міністерство економіки України

Юлія Свириденко закликала лідерів Чилі доєднатися до першого Глобального саміту миру

Юлія Свириденко закликала лідерів Чилі доєднатися до першого Глобального саміту миру

Участь лідерів держав Латинської Америки, зокрема  Президента Чилі Габрієля Борича, у першому Глобальному саміті миру, ініційованому президентом Володимиром Зеленським, є надзвичайно важливим для відновлення миру. Про це йшлося під час зустрічі із Міністром закордонних справ Чилі Альберто ван Клавереном. Чилійська сторона запевнила, що лідер країни відвідає саміт. 

Глобальна підтримка формули миру Президента Зеленського була продемонстрована під час публічної лекції Юлії Свириденко в Чилійському університеті, найстарішому вищому навчальному закладі країни. 

“Велика честь виступити перед послами та  представникам майже всіх дипустанов, представлених у Чилі, на тему відновлення сталого та справедливого миру в Україні. В першу чергу висловлюю вдячність за незмінну підтримку з боку партнерів та чітку позицію президента Чилі Габрієля Борича, що росія незаконно вторглася в Україну й веде жорстоку загарбницьку війну.  Запросила лідера країни доєднатися до першого Глобального саміту миру й отримала запевнення, що Президент відвідає саміт. Для України вкрай важлива залученість Чилі до саміту, адже це чіткий сигнал  для інших країн Латинської Америки ще активніше долучатися до підтримки української боротьби за свободу. І водночас сигнал для терористичної росії, що весь цивілізований демократичний світ на стороні України”, - зазначила Юлія Свириденко.

У заході взяло участь близько 200 учасників, здебільшого дипломатів, представників академічних та політичних кіл. Під час виступу Юлія Свириденко зазначила, що Формула миру Президента Володимира Зеленського — єдиний можливий спосіб забезпечити справедливий мир на умовах України.   

“Україна не готова до "миру за будь-яку ціну", чи поступок агресору, які передбачали б продовження окупації українських територій. Лише припинення терористичних атак проти України, виведення всіх військ агресора з нашої території, звільнення всіх полонених і повернення депортованих  українців — як дорослих, так і дітей. Це ключові принципи в основі десяти пунктів Формули миру Президента Володимира Зеленського. Вони стануть основою обговорень на Глобальному саміті миру у червні”, — зазначила Юлія Свириденко. 

Крім того, під час зустрічі із Міністром закордонних справ Чилі, Перший віцепрем’єр-міністр запропонувала партнерам очолити роботу над одним із пунктів Формули миру та долучитися до коаліції щодо повернення українських дітей, незаконно депортованих росією, не лише у ролі спостерігачів, але активного учасника коаліції.  

Довідково: 

Університет Чилі є найбільшим та найстарішим вищим навчальним закладом в країні та одним із найстаріших навчальних закладів у Латинській Америці. Університет був заснований у 1842 році на базі колоніального Королівського Університету Сан-Феліпе. Серед випускників Університету: 20 Президентів Чилі, 179 лауреатів Національних премій та 2 лауреати Нобелівської премії.

 

Підписка на новини

https://freegeoip.net/json