Міністерство економіки України

Корпоративна реформа в держсекторі – це можливість залучити мільярдні інвестиції у відновлення економіки, - Олексій Соболев

Корпоратизація держсектору та впровадження міжнародних норм корпоративного управління на стратегічних для держави компаніях – це можливості залучення мільярдних інвестицій у відновлення економіки України.

Про це в ефірі Ukrinform TV повідомив заступник Міністра економіки України Олексій Соболев.

“Корпоративне управління - зрозуміла у всьому світі система, яка допоможе зробити роботу держкомпаній більш ефективною і прозорою. ⁠Зрозуміле управління державною власністю впливає на збільшення інвестицій, адже підвищує довіру до державних компаній з боку інвесторів. Міжнародні фінансові установи готові вкладати гроші в держкомпанії з чіткою системою управління”,  - наголосив Олексій Соболев.

Основу для цього закладає закон, що вдосконалює корпоративне управління (законопроєкт 5593-д).

Згідно із законом, повноваження членів наглядових рад діятимуть не менше, ніж три роки, а причини звільнення чітко регламентовані. Це значно збільшує прогнозованість роботи компаній держсектора. Відповідно, зростає довіра до них.

Олексій Соболев навів приклад Укренерго, у якого до корпоратизації не було довгострокових проектів з міжнародними інституціями, а зараз є на понад 10 млрд грн довгострокових залучень коштів для оперативного відновлення мереж навіть в умовах війни. 

 

Підписка на новини

https://freegeoip.net/json